دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در کاخ سفید با بنی گانتز، رقیب انتخاباتی نخست وزیر اسرائیل، دیدار کرد. این دیدار با هدف معرفی طرح صلح خاورمیانه پرزیدنت ترامپ، انجام شد. 

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، این دیدار روز دوشنبه هفتم بهمن و بعد از دیدار پرزیدنت ترامپ با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، برگزار شد. 

رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه جداگانه با نتانیاهو و بنی گانتز دیدار کرد.
پرزیدنت ترامپ بعد از دیدار با بنیامین نتانیاهو: به صلح خاورمیانه نزدیک هستیم
پرزیدنت ترامپ بعد از دیدار با بنیامین نتانیاهو: به صلح خاورمیانه نزدیک هستیم

بنی گانتز رقیب انتخاباتی آقای نتانیاهو در اسرائیل است. پرزیدنت ترامپ پیشتر گفت که روز سه‌شنبه طرح صلح خاورمیانه خود را معرفی خواهد کرد. 

رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه بعد از دیدار با نتانیاهو گفت با طرح دولت او، صلح خاورمیانه نزدیک است.

رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه این دیدار به خبرنگاران درباره طرح دولت او موسوم به «معامله قرن» گفت:‌ این طرحی است که به صلح در خاورمیانه کمک می‌کند. همه جا به من گفتند برای رسیدن به صلح، باید اسرائیل و فلسطینی‌ها اول به صلح برسند تا بتوان در خاورمیانه صلح را برقرار کرد. خیلی‌ها سال‌ها در این مورد کار کرده‌اند و من فکر می‌کنم به نسبت ما نزدیک هستیم ولی باید موافقت بقیه را هم جلب کنیم.

وی با تاکید بر این که صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد گفت که بسیاری از کشورهای عربی هم این طرح را می‌پسندند و از حمایت می‌کنند.

اشاره نتانیاهو به ایران

پرزیدنت ترامپ بعد از دیدار با نتانیاهو با رقیب انتخاباتی او دیدار می‌کند.

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در واشنگتن و در دیدار پرزیدنت ترامپ از خدمات رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با ایران، بزرگترین حکومت حامی تروریست در جهان، سپاسگزاری کرد و او را «بزرگترین دوستی که اسرائیل تاکنون در کاخ سفید داشته است» خواند.

 

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه دوباره با نتانیاهو در کاخ سفید دیدار می‌کند و دو رهبر در یک کنفرانس خبری شرکت خواهند کرد.

Telegram Banner