بخش هایی از پایتخت سوریه روز  پنجشنبه در محاصره قرار گرفت، و نیروهای دولتی با  مخالفان در داخل و اطراف دمشق  به نبرد پرداختند.

فعالان سیاسی از جنگ خانه به خانه  در درایه، در حاشیه جنوب غربی دمشق،  و  ادامه زدوخورد در ناحیه حجر الاسود  خبر می دهند. یک گروه حقوق بشر  سوریه ، مستقر در لندن  گفته است   رزمندگان  مخالف در حمله به یک پاسگاه نظامی در بزرگراه  درعا- دمشق ، دستکم ده سرباز  را کشته اند. سخنگوی این گروه به صدای آمریکا گفت  روز چهارشنبه دست کم 41 تن در دمشق  کشته شده اند و نبرد در شهر حلب ادامه یافته است. بر اساس برخی گزارش ها  شماری از جنگجویان خارجی به مخالفان پیوسته اند.

در همین حال طرفداران و مخالفان بشار اسد  روز پنجشنبه برای چهارمین روز پیاپی در شهر طرابلس در شمال لبنان به درگیری مسلحانه ادامه دادند . در هفته های اخیر تنش بین مسلمانان سنی لبنان و شیعیان علوی حامی بشار اسد در لبنان اوج گرفته است. است.

اما مقام های آمریکایی و ترکیه  امروز نخستین جلسه برنامه ریزی برای پایان دادن به حکومت اسد برگزار کردند.  انتظار می رود این جلسه به بحث  در باره هماهنگی  اطلاعات نظامی و پاسخ های سیاسی به بحران سوریه متمرکز شود.

یک مقام وزارت  امور خارجه ترکیه  و الیزابت  جونز، سفیر آمریکا، سرپرستی هیات های دو کشور، متشکل از ماموران اطلاعاتی، مقامات نظامی  و دیپلمات ها، را بر عهده دارند.

در نیویورک، روز چهارشنبه  جفری فلتمن  مدیر امور سیاسی سازمان ملل متحد،   ایران را به  ارسال اسلحه برای دولت سوریه متهم کرد و  اتهامات مقامات غربی را که تهران پول، اسلحه و پشتیبانی  اطلاعاتی برای اسد  فراهم می آورد تایید کرد. 

مخالفان اسد نیز می گویند  جمهوری اسلامی،  اعضای سپاه  و رزمندگان حزب اله را به سوریه فرستاده است.