سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه - آرشیو

وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه گفت که موضع دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده درباره طرح ایجاد مناطق امن در سوریه باید بطور مشخص‌تر بیان شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف در نشست خبری مشترک با همتای اماراتی خود در ابوظبی گفت، امیدوار است بتواند با وزارت خارجه آمریکا درباره جزئیات این طرح گفت‌وگو کند.

وی همچنین گفت تا آنجایی که من تا کنون دریافته‌ام، رئیس جمهوری ایالات متحده قصد ندارد پیشنهادی مشابه آنچه را که در سال ۲۰۱۱ میلادی برای ایجاد مناطق امن در لیبی انجام شد ارائه رهد.

دونالد ترامپ هفته گذشته در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با بیان این که اروپا با پذیرفتن میلیون‌ها پناهجو از سوریه و دیگر کشورهای بحران زده خاور میانه مرتکب اشتباهی بزرگ شده است، گفت «نمی‌خواهم چنین چیزی اینجا رخ دهد.»

رئیس جمهوری جدید ایالات متحده، که از اول بهمن ماه فعالیت خود را رسما آغاز کرده است، بدون آن که به جزئیات بیشتری در این زمینه اشاره کند، گفت «من قطعا مناطقی امن در سوریه برای مردم ایجاد می‌کنم.»

روسیه در جنگ داخلی سوریه، که ششمین سال خود را سپری می‌کند و بیش از ۴۰۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره برجای گذاشته است، از بشار اسد ریس جمهوری آن کشور حمایت کرده و آمریکا از برخی مخالفان آن.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif