وزیر حمل و نقل مالزی می گوید قطعات دیگری مربوط به یک هواپیما در جزیره رئونیون در اقیانوس هند دیده شده است. در آنجا هفته پیش قطعه ای از بال هواپیمای مفقود شده مالزیایی پیدا شد. مقامات گفتند قطعه متعلق به یک بویینگ ۷۷۷، از همان نوع هواپیمای ناپدید شده مالزیایی بود.

لیو تیونگ لای، روز پنجشنبه گفت قطعات جدید کوسن های صندلی، شیشه های پنجره و خرده ریزهای دیگری را شامل می شود. او اما نتوانست تایید کند که آنها قطعا به هواپیمای مالزیایی پرواز MH۳۷۰ تعلق دارند یا نه.

پیشتر، نجیب رزاق نخست وزی مالزی تایید کرد قطعه بال که هفته پیش پیدا شد بخشی از بوئینگ ۷۷۷ است که ۱۷ ماه پیش ناپدید شد.

کارشناسان در پاریس، که قطعه بال برای تجزیه و تحلیل به آنجا برده شده است، می گویند هنوز آماده نیستند تایید کنند قطعه بخشی از هواپیمای مالزیایی است. یک دادستان فرانسه گفت «حدس نیرومندی» وجود دارد که قطعه متعلق به هواپیما است، اما باید تایید شود.

بستگان مسافران، که همچنان به نتیجه خوشحال کننده ای امیدوار هستند، می گویند یک پیدا شدن یک قطعه بال هواپیما برای آنها خاتمه دادن به نگرانی های آنها کافی نیست. در پکن، گروهی از بستگان چینی قربانیان پرواز MH۳۷۰ در برابر دفتر شرکت هواپیمایی مالزی جمع شدند و اعتراض کردند.

وزارت امور خارچه چین روز پنجشنبه از دولت مالزی خواست به تحقیق درباره سرنوشت هواپیمای مسافربری مالزی ادامه دهد. این هواپیما از کوالالامپور به پکن می رفت و اکثر مسافرانش چینی بودند.

شرکت هواپیمایی مالزی دربیانیه ای به خانواده ها و دوستان تمام ۲۳۹ مسافر و خدمه هواپیما تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد قطعات بیشتری که بتواند به حل مساله کمک کند پیدا شود. دو مسافر هواپیما ایرانی بودند که گفته می شود با گذرنامه هایی که متعلق به  آنها نبود، می خواستند به اروپا بروند.

تحقیقگران بر این عقیده اند که هواپیما در نقطه ای در نزدیکی ساحل جنوب غربی استرالیا سقوط کرد، اما در جستجو در آنجا تاکنون چیز پیدا نشده است. با این حال نخست وزیر استرالیا روز پنجشنبه گفت جستجو ادامه خواهد یافت.