نتانیاهو گفته است اسرائیل از نظر نظامی در سوریه ایران را هدف قرار داده است و آمریکا همین کار را از نظر اقتصادی می‌کند. 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت کشورش نمی گذارد ایران در سوریه «ریشه» بگیرد.

نتانیاهو این سخنان را روز چهارشنبه خطاب به خلبانان فارغ التحصیل اسرائیلی گفت و اعلام کرد اسرائیل علیه ایران که به گفته او می خواهد جای پای خود را در سوریه محکم کند، اقدام می کند.

یک روز قبل، رسانه‌های سوریه از حمله  جنگنده‌های اسرائیل به مناطق نزدیک دمشق خبر داده و اعلام کردند که یک انبار تسلیحات هدف قرار گرفته است. همزمان هفته‌نامه نیوزویک به نقل از منابعی در وزارت دفاع ایالات متحده خبر داد که هدف از این حملات هوایی، سران و افراد ارشد حزب الله لبنان بوده است.

دو هفته پیش حمله مشابه‌ای به توسط اسرائیل علیه مواضع ایران در سوریه صورت گرفته بود.
حمله اسرائیل به انبار تسلیحات در نزدیکی دمشق؛ مقامات آمریکا می گویند هدف سران حزب الله بودند
هفته نامه نیوزویک به نقل از منابعی در وزارت دفاع ایالات متحده خبر داد که هدف از این حملات هوایی، سران و افراد ارشد حزب الله لبنان بوده است.

​​

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رسانه های سوریه گزارش داد که هواپیماهای جنگنده اسرائیل از آسمان لبنان در ساعات پایانی روز سه‌شنبه موشک هایی را به مناطق نزدیک به دمشق پایتخت سوریه  شلیک کردند که در این حملات یک انبار تسلیحات مورد هدف قرار گرفته و بر اثر آن سه سرباز نیز زخمی شدند.

تلویزیون سوریه به نقل از یک مقام نظامی سوریه، اعلام کرد که این جنگنده ها اسرائیلی بودند. پیش از این گزارش‌هایی از سوی دولت لبنان داده شده بود که حاکی از پرواز جنگنده‌های اسرائیلی در ارتفاع کم و در قسمت‌های جنوبی این کشور بود.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه که در  بریتانیا مستقر است، نیز اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل سه نقطه را در غرب و  جنوب غرب دمشق هدف قرار داده است که شامل انبارهای اسلحه متعلق به گروه حزب‌الله لبنان و نیروهای ایران است.

اسرائیل بارها گفته است که نمی گذارد ایران در سوریه به صورت نظامی مستقر شود.