A journalist takes video through water filled barriers after the opening ceremony of temporary national security office, in Hong Kong
چین بامداد چهارشنبه دفتر جدید امنیت ملی خود را در هنگ کنگ افتتاح کرد 

ساعاتی پس از راه اندازی مقر امنیت ملی پکن در هنگ کنگ، مقامات این دولت‌شهر روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه دانش‌آموزان مدارس را از خواندن سرود «شکوه برای هنگ‌کنگ»، که سرود غیررسمی جنبش معترضان دموکراسی‌خواه محسوب می‌شود، منع کردند.

به گزارش رویترز، قانون امنیتی جدید که از سوی چین به هنگ‌ کنگ تحمیل شده است، این دولت‌شهر را ملزم می‌کند «که با استفاده از سازمان‌های اجتماعی، رسانه‌ها، و اینترنت، آموزش امنیت ملی در مدارس و دانشگاه‌ها را ارتقا دهد.»

ممنوعیت خواندن این سرود در مدارس نگرانی‌های بیشتری را نسبت به از بین رفتن آزادی‌ها در این دولت‌شهر در نتیجه اجرای قوانین جدید امنیتی به وجود آورده است. در روزهای گذشته نیز کتابخانه‌های عمومی کتاب‌های برخی چهره‌های برجسته طرفدار دموکراسی را از قفسه‌های خود حذف کردند. همچنین با اجرای قانون جدید هفته گذشته شعارهای اعتراضی نیز ممنوع اعلام شده است.

رویتز همچنین گزارش داد که در اوایل روز چهارشنبه ، چین دفتر جدید امنیت ملی خود را در نزدیکی پارک مرکز شهر در هنگ ‌کنگ که یکی از محبوب‌ترین مکان‌های اعتراضات  دموکراسی‌خواهان بوده است، افتتاح کرد.

پلیس هنگ کنگ همچنین در تاریخ ۱۱ تیر ماه برای نخستین بار با استفاده از قانون جدید امنیتی ده‌ها نفر از معترضان را بازداشت کرد. 

Police officers stand guard as people gather during a pro-democracy rally supporting human rights and to protest against…
پلیس هنگ کنگ با استفاده از قانون جدید امنیتی مورد خواست چین، دهها نفر را بازداشت کرد
پلیس هنگ‌کنگ برای نخستین بار با استفاده از قانون جدید امنیتی دهها نفر از معترضان را روز چهارشنبه بازداشت کرد. 

ایالات متحده، چین را به نقض تعهدش نسبت به دموکراسی در هنگ کنگ متهم کرده است.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، چندی پیش به صدای آمریکا گفت: «متاسفانه در چند هفته گذشته، بارها و بارها ... شاهد این بوده‌ایم که چین بار دیگر به جهان نشان داد [حکومت و هیات حاکمه چین] وعده‌هایشان را زیر پا می گذارند، تعهداتی پوچ دارند، و هرگز، هرگز قصد عمل به وعده هایشان را نداشتند.»