امدادگر فرانسوی در حال بررسی بقایای هواپیمای ایرباس جرمن وینگز در محل حادثه در خاک فرانسه
امدادگر فرانسوی در حال بررسی بقایای هواپیمای ایرباس جرمن وینگز در محل حادثه در خاک فرانسه

کارشناسان فرانسوی می گویند خلبان هواپیمایی که در تصادف با کوه های آلپ متلاشی شد، هنگام حادثه داروی ضدافسردگی مصرف می کرد.

چند روز مانده به یک سالگی حادثه سقوط پرواز هواپیمای خطوط هوایی جرمن وینگز، نتیجه گزارش تحقیقی در فرانسه می گوید که کمک خلبان پرواز دو هفته قبل از حادثه در یک بیمارستان روانی مورد درمان قرار گرفته بود. در این حادثه کمک خلبان عمدا هواپیما را به کوه کوباند و باعث مرگ تمامی سرنشینان آن شد.

این گزارش که روز یکشنبه منتشر شد تغییراتی را در قوانین حریم خصوصی بیماران پیشنهاد کرده که در حال حاضر دست پزشکان در اعلام وضع سلامتی خلبان را بسته است.

این گزارش می گوید قوانین آلمان هیچ دستورالعملی را برای شرایطی که قانون حفظ حریم خصوصی تهدیدی علیه امنیت عمومی باشد وضع نکرده است.

گزارش می گوید آندریاس لوبیتز کمک خلبان ۲۷ ساله هواپیما درباره مسائل روحی و روانی خود از ماه ها قبل با مشاوران روانی در ارتباط بوده و هیچ یک از این پزشکان و مشاوران وضعیت سلامت روحی او را به مقامات هواپیمایی یا مسئولان جرمن وینگز آلمان گزارش نداده بودند.

نتایج اولیه نشان می دهد که لوبیتز به مدرسه هواپیمایی لوفتانزا، شرکت مادر خطوط جرمن وینگز در سال ۲۰۰۹ گفته بود که به "دوره های افسردگی جدی" مبتلا می شود اما با این حال لوفتانزا برای او مجوز پرواز صادر کرده بود.

هواپیمای ایرباس آ ۳۲۰ متعلق به خطوط هوایی آلمانی جرمن وینگز با ۱۴۴ مسافر و ۶  خدمه‌ پرواز در تاریخ پنجم فروردین ۱۳۹۴ در جنوب فرانسه سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.