وزیر کشور فرانسه حمله تروریستی به یک فرمانده پلیس این کشور را محکوم کرد.
وزیر کشور فرانسه حمله تروریستی به یک فرمانده پلیس این کشور را محکوم کرد.

برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه، قتل یک فرمانده پلیس فرانسوی و شریک زندگی او را یک اقدام تروریستی دانست و آن را محکوم کرد.

به گفتۀ سخنگوی وزارت کشور فرانسه، فرد مهاجم، با چاقو به شکم فرمانده ۴۲ ساله پلیس چندین بار زد و سپس در منزل آن فرمانده سنگر گرفت. او پس از شکست مذاکرات با پلیس،  به ضرب گلوله ماموران ویژه از پای درآمد. فرمانده پلیس و شریک زندگی اش اواخر روز دوشنبه در منزلشان بیرون شهر پاریس کشته شدند.

منابع پلیس و مسئولان قضایی گفتند که مهاجم یک مرد ۲۵ ساله بوده است که در پی دریافت محکومیت ۳ سال زندان در سال ۲۰۱۳ میلادی به دلیل کمک به ستیزه گران اسلامی برای رفتن به پاکستان تحت مراقبت نهادهای امنیتی و ضد تروریست قرار داشت. 

مقام های فرانسوی می گویند که این فرد اعلام وفاداری به داعش کرده بود.

در همین رابطه، تدابیر شدید امنیتی در پاریس ادامه دارد. هزاران سرباز فرانسوی برای تامین امنیت اماکن توریستی نظیر موزه لوور، طاق پیروزی و میدان الیزه و محل تجمع هواداران فوتبال برای تماشای مسابقات جام ملت های اروپا بر روی پرده‌های نمایش، در گوشه و کنار پاریس گشت زنی می کنند.

دو و نیم میلیون نفر از دوستداران فوتبال برای تماشای بازی‌ها به پاریس سفر کرده‌اند. نزدیک به نود هزار سرباز و پلیس فرانسوی مسئولیت تامین امنیت فرانسه را در طول بازی ها برعهده دارند. فرانسه از زمان حمله های تروریستی مرگبار ماه نوامبر در پاریس در وضعیت اضطراری به سر می‌برد.