رولان مارشال
رولان مارشال

یک مقام دولتی فرانسه روز شنبه دوم فرودین اعلام کرد مسئولان ایرانی «رولان مارشال» پژوهشگر فرانسوی را که در ایران زندانی شده بود آزاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام همچنین گفته است آقای مارشال که از ژوئن ۲۰۱۹ در ایران زندانی بود تا حدود ظهر امروز به فرانسه باز خواهد گشت.

بر اساس این گزارش امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه از جمهوری اسلامی خواسته است «فریبا ‌عادلخواه» شهروند ایرانی فرانسوی زندانی را نیز آزاد کند.

رولاند مارشال و فریبا عادلخواه عادل خواه دو شهروند فرانسوی که در ایران بازداشت هستند.
پرونده فریبا عادل‌خواه و رولاند مارشال زیر دست صلواتی، قاضی تحریم‌شده توسط آمریکا قرار گرفت
پرونده فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی و رولاند مارشال شهروند فرانسوی زندانی در ایران جهت رسیدگی به شعبه ۱۵دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی فرستاده شد.

فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی «بنیاد مطالعات علوم سیاسی پاریس»، خرداد امسال توسط سازمان اطلاعات سپاه در تهران بازداشت شد. او از اوایل دی ماه سال جاری در اعتراض به زندانی شدن به دلیل انجام کارهای پژوهشی ۵۱ روز در اعتصاب غذا بود.

فریبا عادلخواه
فریبا عادل‌خواه به اعتصاب غذای ۵۱ روزه خود پایان داد
فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی «بنیاد مطالعات علوم سیاسی پاریس» که از اوایل دی ماه سال جاری در اعتراض به زندانی شدن به دلیل انجام کارهای پژوهشی دست به اعتصاب غذا زده بود، پس از ۵۱ روز به اعتصاب خود پایان داد.

 

Telegram Banner