An Afghan security personnel stand guard after an explosion in Kabul, Afghanistan, Wednesday, Sept. 9, 2020. Afghanistan’s…
عکس آرشیوی است

 در حالی که مذاکرات صلح افغانستان بار دیگر قرار است ادامه یابد، گزارش‌ها از وقوع دو حمله انتحاری در آن کشور خبر می‌دهد. 

به گزارش رویترز، در یکی از این موارد وقوع یک بمب‌گذاری انتحاری با کامیون پر از مواد منفجره منجر به کشته شدن دست کم ۱۱ نفر در استان هلمند شد.

عمر زواک، سخنگوی استاندار هلمند، درباره جزئیات این انفجار گفت که فرد بمب‌گذار این کامیون را به سمت یک پاسگاه نیروهای ارتش هدایت کرد، و افزود که بر اثر این انفجار ۷ سرباز و ۴ غیرنظامی کشته شدند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را که در جنوب استان هلمند رخ داده بر عهده نگرفته است. رویترز نوشت که مقامات افغانستان، طالبان را که در این منطقه حضوری پر رنگ دارند، مقصر این حمله می دانند.

براساس این گزارش، پلیس افغانستان همچنین وقوع از یک بمب گذاری انتحاری دیگر در شامگاه چهارشنبه در جنوب شرقی استان خوست خبر داد. در آن رویداد فرد بمب‌گذار کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

پیش از این زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، از سفر خود به قطر برای گفت‌وگو درباره مذاکرات صلح افغانستان خبر داده بود.

او همچنین با اشاره به این که افغان‌ها و جامعه جهانی به دقت نظاره‌گر این مذاکرات هستند، تاکید کرد که آن‌ها «انتظار دارند مذاکرات به سوی تهیه یک نقشه برای آینده سیاسی افغانستان و یک آتش بس دائمی و همه‌جانبه پیشرفت کند.»

FILE PHOTO: U.S. envoy for peace in Afghanistan Zalmay Khalilzad speaks during a debate at Tolo TV channel in Kabul
زلمی خلیلزاد دوباره به قطر می‌رود؛ مذاکرات صلح افغانستان ادامه می‌یابد
 نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان از سفر خود به قطر برای گفت‌وگو درباره مذاکرات صلح افغانستان خبر داد.