AlexFergusonbookcover
AlexFergusonbookcover

کتاب زندگینامه الکس فرگوسن رکورد پرفروش ترین کتاب ۲۰۱۳ بریتانیا را از آن خود کرد! این کتاب در ایران توسط یاسین قاسمی ترجمه و توسط نشر البرز منتشر شده است. چاپ زندگینامه و خاطرات فرگوسن در ایران با استقبال مواجه شده، به طوری که در  هفته اول انتشار، کتاب به چاپ دوم رسیده و هم اکنون در آستانه چاپ سوم قرار دارد. 
خواننده کتاب علاوه بر پی بردن به چالش های سر الکس فرگوسن در سالهای حضورش در منچستر یونایتد، با عمق شخصیت فرگوسن و روحیه جاه طلبانه و قدرت رهبری او نیز آشنا می شود. با این نکته هم در کتاب آشنا می شویم که  با وجود محرومیت ها هم می توان هم موفق شد و هم به اوج رسید، همانطور که فرگوسن از شاگردی در کارخانه آچارسازی گلاسکو،  یکی از موفق ترین مربیان تاریخ بریتانیا  شد.

برخی از بخش های کتاب عبارتند از: بیماری قلبی الکس فرگوسن ، فرگوسن و مدیریت چندین میخانه ، کارلوس کیروش یک نابغه ، ماجرای پرتاب لنگه کفش ، دیوید بکهام و دنیای مدلینگ، جادوگری به نام کریس رونالدو ، افشای راز جنگ پیتزا، مسی شکنجه گر رقیبان، خونریزی شدید به علت فشار زیاد کار، مسی، ژاوی و اینیستا: سه تفنگدار ، فعالیت های سیاسی در جوانی و ...

فرگوسن در قسمتی از کتاب زندگینامه و خاطرات خود می گوید: یکی از خصوصیات بارز اسکاتلندی ها اراده قوی آنان است، وقتی آنها اسکاتلند را ترک می کنند، فقط  یک دلیل می تواند داشته باشد: دستیابی به موفقیت!
سر الکس فرگوسن این را به تجربه ثابت کرده است!

قبلاً از آقای یاسین قاسمی مترجم این کتاب،  تألیف هایی در زمینه روانشناسی منتشر شده است.