فضای بیشتر برای بیان نظرات کاربران توییتر
فضای بیشتر برای بیان نظرات کاربران توییتر

دوران محدودیت کاربران توییتر به تنها ۱۴۰ کاراکتر رو به پایان است. تویيتر اعلام کرده به عنوان بخشی از یک طرح آزمایشی، به برخی از کاربران خود اجازه می دهد از کلمات بیشتری تر استفاده کنند.

اين شرکت در تشريح اين اقدام می گويد، برای برخی کاربران محدودیت ۱۴۰ حرف و علامت برای هر توییت به ۲۸۰ افزایش یافته است. تویيتر مشخص نکرده اين کاربران شامل چه کسانی می شوند، و آيا دونالد ترامپ هم از اين امکان برخوردار خواهد شد يا خير.

گفته می شود، تویيتر، کاربران ژاپنی، کره ای و چينی را از اين امتياز مستثنی کرده، چون می گويد کاراکتر های آنها به نوعی است که در مقایسه با زبان های دیگر می تواند پیام های بیشتری را انتقال دهد.

توییتر اعلام کرده این طرح آزمایشی تنها برای چند هفته انجام خواهد شد. طرح ۱۴۰ کاراکتری توییتر از اس ام اس الهام گرفته شده است. مسئولان توییتر در آغاز به کار این شرکت در سال ۲۰۰۶ خواسته اند حجم کاراکترهای هر توییت کمتر از ۱۶۰ کاراکتر اس ام اس باشد.

توییتر به رغم قرار گرفتن در صدر اخبار به دلیل استفاده رئیس جمهوری آمریکا از این شبکه، با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند. این شرکت در دومین سه ماهه سال میلادی هم با ۱۱۶ میلیون خسارت روبرو بوده است. توییتر همچنین در سه ماهه دوم سال با عدم رشد کاربر مواجه بوده است. در حالی که شبکه فیسبوک بیش از دو میلیارد عضو دارد، تعداد کاربران توئیتر به ۳۲۸ میلیون محدود است.