Walgreens Pharmacist Jessica Sahni holds the coronavirus disease (COVID-19) vaccine at The New Jewish Home in the Manhattan borough of New York City
واکسن کووید۱۹ شرکت فایزر شاید در مقابل نوع جدید ویروس کرونا بتواند مصونیت ایجاد کند ولی آزمایش‌های بیشتری برای اثبات این امر لازم است (عکس از آرشیو

دو شرکت‌ داورسازی فایزر و مدرنا در حال آزمایش واکسن‌های کووید۱۹ خود در برابر نوع جدید و مسری‌تر ویروس کرونا که اخیراً در بریتانیا ظاهر شده، هستند.

شرکت مدرنا در بیانیه‌ای به سی‌ان‌ان گفت، انتظار دارد که واکسن آنها در برابر انواع مختلف این ویروس مقاومت ایجاد کند و در هفته‌های آینده آزمایش های بیشتری را برای تایید این امر انجام خواهد داد.

بنا بر این گزارش، فایزر نیز گفت که «در حال گرد آوری داده‌ها» در مورد میزان مقاومت خون افرادی که واکسن آنها را دریافت کرده‌اند است «که ممکن است بتواند نوع جدید ویروس بریتانیا را خنثی کند.»

کشف نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا، موج تازه‌ای از وحشت را در طول همه‌گیری ایجاد کرده است. در حدود یکسال اخیر، - بیش از ۷۷ میلیون به کرونا مبتلا و حدود ۱.۷ میلیون نیز جان خود را در جهان از دست داده‌اند.

نگرانی اصلی این است که نوع جدید ۴۰ تا ۷۰ درصد مسری تر است.

Photo by: zz/KGC-254/STAR MAX/IPx 2020 12/20/20 Matt Hancock, The UK Secretary of State for Health and Social Care, is…
نگرانی‌ها در بریتانیا از شیوع نوع «مسری‌تر» ویروس کرونا؛ پروازهای خارجی لغو شدند
مت هنکاک، وزیر بهداشت و مراقبت اجتماعی بریتانیا، هشدار داد که «نوع مسری‌تر» ویروس کرونا در بریتانیا «خارج از کنترل» است و پیشنهاد کرد تا زمانی که واکسن کرونا هنوز در دسترس قرار نگرفته، محدودیت‌ها در بخش‌هایی از بریتانیا در سطح بالاتری قرار گیرد.

 

در این میان، مقامات آمریکایی روز دوشنبه در جلسه‌ای در کاخ سفید بر روی وضع دستوری بحث کردند که بواسطه آن تمام مسافرانی که از بریتانیا به آمریکا سفر می کنند، باید ثابت کنند که تست کرونای آنها در ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت پیش از ترک بریتانیا منفی شده است.

Moderna, Inc. headquarters is seen, Tuesday, Dec. 15, 2020, in Cambridge, Mass. The Food and Drug Administration said that a…
مودرنا، دومین واکسن تأیید شده در آمریکا چه ویژگیهایی دارد و تفاوت آن با واکسن فایزر چیست؟
​با تائید واکسن ساخت شرکت مودرنا در آمریکا از سوی مراجع قانونی، توجه‌ها بیش از گذشته به شباهتها و تفاوتهای دو واکسن مودرنا و فایزر جلب شد.