Photo by: STRF/STAR MAX/IPx 2021 2/24/21 FDA says Johnson & Johnson Covid-19 vaccines meets requirements for emergency use…
شرکت جانسون اند جانسون می‌گوید واکسن در کاهش موارد ابتلا بدون بروز علائم بیماری نیز مؤثر بوده است

سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا روز چهارشنبه، بیست و سوم فوریه گفت که بنا بر نتایج آزمایش‌ها، واکسن تک دز «جانسون اند جانسون» ایمن و مؤثر است.

به گزارش رویترز، این سازمان در آستانه جلسه روز جمعه کارشناسان مستقلی که در مورد مجوز استفاده اضطراری به این سازمان مشاوره می‌دهند، با ارائه اسنادی گفته است که واکسن شرکت جانسون اند جانسون در پیشگیری از بیماری با وخامت متوسط تا شدید، تا میزان ۶۶ درصد مؤثر بوده است.

همچنین اطلاعات جدید ارائه شده توسط جانسون اند جانسون نشان داده است که این واکسن در توقف موارد متوسط تا شدید کووید-۱۹ پس از ۲۸ روز در هزاران داوطلب آفریقای جنوبی – جایی که گونه مسری‌تر ویروس کرونا مشاهده شده – به میزان ۶۴ درصد مؤثر بوده است.

به طور کلی، این واکسن ۲۸ روز پس از واکسیناسیون ۱۰۰ درصد در توقف بستری شدن در بیمارستان مؤثر بوده است و این اثربخشی ۱۴ روز پس از واکسیناسیون، ۸۵ درصد بوده است.

همچنین در میان افرادی که واکسن را دریافت کردند در مقایسه با کسانی که در گروه کنترل بودند و دارونما مصرف کردند، هیچ مورد مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ مشاهده نشده است.

شرکت جانسون اند جانسون می‌گوید داده‌ها نشان می‌دهند واکسن در کاهش موارد ابتلا بدون بروز علائم بیماری نیز مؤثر بوده است که به گفته کارشناسان نشان می‌دهد قادر است انتقال ویروس را نیز متوقف کند.

شرکت جانسون اند جانسون همچنین گفت چهار میلیون دز از واکسن را آماده کرده است که بلافاصله پس از دریافت مجوز از سازمان نظارت بر غذا و دارو حاضر خواهد بود و ۲۰ میلیون دز دیگر را نیز تا پایان ماه مارس آماده خواهد کرد. این شرکت متعهد شده است که تا پایان ماه ژوئن، ۱۰۰ میلیون دز واکسن در اختیار آمریکا قرار دهد.

Photo by: STRF/STAR MAX/IPx 2021 2/5/21 Johnson & Johnson asks FDA to authorize its one-shot COVID-19 vaccine. STAR MAX Photo:…
شرکت «جانسون» برای واکسن تک‌دُز خود از سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا درخواست مجوز کرد
شرکت دارویی «جانسون اند جانسون» روز پنجشنبه از آغاز روند تأیید واکسن تک‌دُز خود توسط سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا خبر داد.