Photo by: STRF/STAR MAX/IPx 2021 2/5/21 Johnson & Johnson asks FDA to authorize its one-shot COVID-19 vaccine. STAR MAX Photo:…
شرکت «جانسون اند جانسون» طی چند هفته آینده برای دریافت مجوز اروپایی نیز اقدام خواهد کرد

شرکت دارویی «جانسون اند جانسون» روز پنجشنبه از آغاز روند تأیید واکسن تک‌دُز خود توسط سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا خبر داد.

سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا گفت جلسه‌ کمیته مشورتی برای بحث در مورد صدور مجوز استفاده اضطراری واکسن «جانسون اند جانسون» را برای روز ۲۶ فوریه (۸ اسفند) برنامه‌ریزی کرده است.

در ماه ژانویه، شرکت «جانسون اند جانسون» گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌داد واکسنش در یک آزمایش بزرگ جهانی توانسته است ۶۶ درصد از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کند.

با این حال مقامات می‌گویند آزمایش‌های بیشتر نشان داده که این واکسن در محافظت فرد واکسینه شده در برابر گونه جدید و مسری‌تر ویروس که در آفریقای جنوبی مشاهده شده، به آن اندازه موفق نبوده است.

پیشتر، واکسن‌های فایزر-بایوان‌تک و مدرنا طی روز یک پس از جلسه کمیته مشورتی سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا مجوز دریافت کردند.

در حالی که این دو واکسن، نیاز به دو دُز دارند، واکسن «جانسون اند جانسون» تک‌دُز است و بر خلاف دو واکسن دیگر برای نقل و انتقال نیازمند منجمد شدن نیست.

شرکت «جانسون اند جانسون» گفته است که طی چند هفته آینده برای دریافت مجوز اروپایی نیز اقدام خواهد کرد.

A vial of the Phase 3 Novavax coronavirus vaccine is seen ready for use in the trial at St. George's University hospital in…
موفقیت دو واکسن آمریکایی دیگر؛ واکسن‌های «نوواوکس» و «جانسون اند جانسون» به دریافت مجوز اضطراری نزدیکتر شدند
شرکت بیوتکنولوژی «نواوکس» در ایالت مریلند آمریکا اعلام کرد واکسن در دست تهیه این شرکت در آزمایش‌های بالینی فاز سوم، که در بریتانیا انجام شده است،  ۸۹ درصد اثربخشی نشان داده است.