Food and Drug Administration building is shown Thursday, Dec. 10, 2020 in Silver Spring, Md. A U.S. government advisory panel…
ساختمان دفتر مرکزی سازمان غذا و داروی امریکا در شهر سیلور اسپرینگ مریلند، حومه شهر واشنگتن (عکس از آرشیو)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - همزمان با تلاش ایالات متحده آمریکا برای واکسیناسیون هر چه زودتر ۳۰۰ میلیون جمعیت خود در بحبوحه شرایط نامناسب آب و هوایی و سرمای غیرمنتظره زمستانی در جنوب و میانه غرب آمریکا که توزیع واکسن را به تعویق انداخته است، سازمان غذا و داروی آمریکا مجموعه دستورالعمل‌های جدیدی را صادر کرده است که بر اساس آن یکی از شرایط کلیدی برای تایید واکسن کووید۱۹ حذف می‌شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که شرکت های داروسازی دیگر نیازی ندارند که روی واکسن‌های از قبل تایید‌شده، دور تازه‌ای از آزمایش‌های بالینی گسترده را با حضور هزاران داوطلب برای سنجش میزان ایجاد مصونیت در مقابل سویه‌های جدید ویروس کرونا انجام دهند.

این سازمان دولتی گفت که شرکت‌های داروسازی می توانند فرایند مشابهی را که برای تست واکسن‌های سالانه آنفلوآنزا از آن استفاده می شود، برای سنجش اثربخشی واکسن‌های به‌روز شده ویروس کرونا به کار گیرند.

این فرایند شامل تست واکسن بر روی گروه کوچکی از داوطلبان، و مقایسه  آن با واکسن اصلی در ایجاد مصونیت در یک فرد است.

A registered nurse loads a dose of a COVID-19 vaccine into a syringe at a vaccination center, Thursday, Feb. 11, 2021, at…
پژوهش جدید: واکسن کووید۱۹ نه تنها از بروز علایم بیماری، بلکه از ابتلا به آن پیشگیری می‌کند
بنا بر گفته کارشناسان بهداشت، داده‌ها تاکنون نشان داده است که واکسن کووید۱۹ از بروز نشانه های این بیماری جلوگیری می کند ولی یک مطالعه جدید نشان می دهد که واکسن های «مدرنا» و «فایزر-بایو ان تک»، حتی ممکن است بطور کلی جلوی ابتلا به بیماری را بگیرند.

سازندگان دارو به روز کردن واکسن‌های کنونی خود را که ممکن است در مقابل سویه‌های جدید ویروس کرونا مصونیت به وجود نیاورند، شروع کرده‌اند. سویه‌های جدید تاکنون در بریتانیا، آفریقای جنوبی، و برزیل شناسایی شده‌‌اند.

دستورالعمل های جدید سازمان غذا و دارو در همان روزی منتشر شد که تلفات ناشی از همه‌گیری کرونا در آمریکا از مرز نیم میلیون نفر گذشت. این نخستین بار است که یکی از کشورهای جهان در طول ۱۴ ماه همه‌گیری، به چنین نقطه عطف دلخراشی رسیده است.

Biden
تعداد مرگ بر اثر کرونا در آمریکا از نیم میلیون گذشت؛ ادای احترام پرزیدنت بایدن به قربانیان همه‌گیری کرونا
جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در مراسمی در کاخ سفید با اشاره به گذشتن آمار تلفات جانی ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۵۰۰ هزار نفر، یاد و خاطره قربانیان را گرامی داشت.