ایران

ایران اعدام ترند جهانی
اعتراض به حکم اعدام سه جوان به خاطر شرکت در اعتراضات آبان‌ماه گذشته، با موج جهانی مخالفت در توئیتر مواجه شد بطوریکه توفان توئیتری سه‌شنبه شب با بیش از ۴ میلیون پست، به ترند نخست توئیتر تبدیل شد. کاربران ایرانی و خارجی با هشتگ‌هایی به صدور این احکام اعتراض کردند. 
امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی
در حالیکه هشتگ #اعدام_نکنید در تلاشی برای جلوگیری از اعدام سه متهم اعتراضات آبان سال گذشته، در توئیتر ترند شده است، گزارشها حاکی از اختلال در اینترنت ایران در ساعات پایانی روز سه‌شنبه است.
جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره، و مارک والاس مدیرعامل «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»
سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای موسوم به برجام با صدور بیانیه‌ای با اعلام این مطلب که نقایص برجام بیش از پیش مشخص شده است، تاکید کرد که برجام راه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را برای تهران هموار کرد.
کارگران بازداشت شده هفت تپه
گزارش‌ها حاکی است که در سی‌امین روز از اعتراضات کارگران هفت تپه، چهار کارگر معترض توسط پلیس اطلاعات و امنیت شوش بازداشت شدند.
صابر شیخ‌ عبدالله و دیاکو رسول زاده
برخی سایت‌های خبری فعال در حوزه حقوق بشر از اجرای حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در محوطه زندان مرکزی ارومیه خبر داده‌اند. پیش از این، نهاد «عفو بین‌الملل» هشدار داده بود که صابر شیخ عبدالله و دیاکو رسول‌زاده، با حکم اعدام مواجه شده‌اند. 
michael Rubin - مایکل روبین
مایکل روبین، کارشناس شناخته‌شده امور ایران و پژوهشگر برجسته موسسه «آمریکن اینترپرایز» در واشنگتن، می‌گوید شرایط گزارش‌شده توافق راهبردی میان ایران و چین دارای «خطر چشمگیری» برای علی خامنه‌ای و زیردستانش است.
Narges Mohammadi نرگس محمدی
در پی انتشار نامه نرگس محمدی، فعال مدنی زندانی در ایران، که از ابتلای خود و تعداد دیگری از زندانیان به کرونا و نبود امکانات درمانی و بهداشتی در زندان خبر داد، کاربران ایرانی با انتشار پیام هایی با هشتگ #شکنجه_با_کرونا یک توفان توئیتری به راه انداختند.
محمد مساعد، روزنامه نگار زندانی
محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی، توسط کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران به عنوان یکی از برندگان جایزه «آزادی مطبوعات» سال ۲۰۲۰ انتخاب شد.
نرگس محمدی بارها در طول دوران زندان به بیمارستانت منتقل شده است
نرگس محمدی از قرنطینه شدن خود و ۱۱ زندانی دیگر به خاطر نمایان شدن علائم کرونا در زندان خبر داده است. 
یک صرافی در بازار ارز تهران
گزارش‌ها حاکی است با ادامه روند افزایش قیمت ارز در ایران، روز دوشنبه ۲۳ تیر ماه، هر دلار آمریکا در بازار آزاد به قیمت ۲۳ هزار تومان رسیده است.
سیامک نمازی شهروند ایرانی آمریکایی که در ایران بازداشت شده است
سیامک نمازی، شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار که برای مدت نزدیک به پنج سال در ایران زندانی بوده است، بار دیگر در نامه‌ای بر بی‌گناهی خود تاکید کرده و خواستار بازنگری در پرونده‌اش شده است.
رومینا دختر ۱۴ ساله که از سوی پدرش سر بریده شد
گرینبلات می‌نویسد: «کسانی که خود را تعیین‌کننده سرنوشت مردم قرار داده‌اند معمولا مقامات حکومتی غیرمنتخب هستند، پلیس امنیت اخلاقی که بازداشت‌های اولیه را انجام می‌دهد، قضاتی که مجازات‌ها را تعیین می‌کنند، و شکنجه‌گران و دژخیمانی که احکام را اجرا می‌کنند.»
امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی
وکیل سه نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان سال گذشته که به اعدام محکوم شده‌اند، با اعلام خبر تایید حکم اعدام موکلانش در دیوان عالی کشور در مرحله فرجام‌خواهی، گفت که حتی در این مرحله نیز اجازه ورود به پرونده را نداشته است.
Amnesty international
اعدام مردی در زندان مرکزی مشهد به اتهام نوشیدن مشروبات الکلی بازتاب‌های زیادی داشته و علاوه بر نشریات برخی کشورها از جمله اسرائیل، از سوی نهاد بین‌المللی «عفو بین‌الملل» نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.
انفجار در شرق تهران
نیویورک تایمز به نقل از رسانه‌های دولتی ایران گزارش داده است که بامداد جمعه ۲۰ تیر یک انفجار غرب تهران را لرزاند و منجر به قطع گسترده برق در دو منطقه مسکونی شد.