ایران

In this June 2, 2020 photo, journalist Ruhollah Zam speaks during his trial at the Revolutionary Court, in Tehran, Iran. Iran…
هیات تحریریه روزنامه نیویورک پست سرمقاله شماره آخر هفته خود را به رویکرد دولت بایدن در برابر جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است.
In this photo released by Indonesian Maritime Security Agency (BAKAMLA), Iranian-flagged MT Horse, left, and Panamanian-flagged…
مقامات اندونزی می‌گویند که آنها روز یکشنبه یک فروند نفتکش ایرانی و یک فروند نفتکش پانامایی را که مظنون به انجام عملیات انتقال غیرقانونی نفت در آب‌های اندونزی بودند، توقیف کرده‌اند.
خبر تعلیق حساب توییتر منتسب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.اما بنا بر اعلام توییتر حساب تعلیق شده، حساب کاربری واقعی خامنه‌ای نیست.
عفو بین‌الملل در سومین سالگرد اعتراضات سراسری دی ماه ۱۳۹۶ با انتشار بیانیه‌ای، بار دیگر بر ضرورت اجرای عدالت در حق ده‌ها تن از معترضان و کشته شدگان این اعتراضات در سراسر کشور و خانواده‌‌های آنها تاکید کرد.
نسرین ستوده Nasrin Sotoudeh
نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، که در تاریخ ۱۹ دی‌ماه به دلیل ابتلا به بیماری قلبی،‌ برای دومین بار طی ماه‌های گذشته به مرخصی درمانی اعزام شده بود، بار دیگر با به پایان رسیدن زمان مرخصی خود به زندان قرچک ورامین بازگشت.
Joe Biden is sworn in as the 46th president of the United States by Chief Justice John Roberts as Jill Biden holds the Bible…
برخی از کاربران ایرانی در توئیتر از آغاز ریاست جمهوری بایدن و دموکراسی آمریکا استقبال و تقدیر کرده و در مقابل برخی نیز از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ابراز تاسف می‌کردند. 
شاهزاده رضا پهلوی نامه‌ای تبریک برای جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده فرستاد و گفت: بدین‌وسیله، در روز تحلیف‌تان به مقام رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا، برای شما و دولت‌تان در مواجهه با چالش‌های فراوانی که امریکا و جهان با آنها روبه‌رو است، آرزوی موفقیت می‌کنم.
رضا پهلوی Reza Pahlavi
شاهزاده رضا پهلوی هشدار داد سیاست رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوعیت واردات واکشن کرونا از آمریکا و بریتانیا «جنایت برای ثروت، و توجیه آن با جهالت» است.
Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران از دولت ترکیه خواست، محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی که طی روزهای گذشته توسط ماموران پلیس این کشور بازداشت شده است را به ایران تحویل ندهد.
Presidnt Joe Biden, Iran
جو بایدن، پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از روز چهارشنبه یکم بهمن ماه پس از مراسم تحلیف به صورت رسمی کار خود را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا آغاز خواهد کرد. از این روی صدای آمریکا نگاهی دارد به برخی از مواضع جو بایدن درباره ایران.