ایران

NUFDI - The Truth From the People of Iran
شمارى از فعالان مدنى و حقوق بشر امريكايى ايرانى تبار در اعتراض به حضور جواد ظريف وزير خارجه جمهورى اسلامى در شورای روابط خارجی آمریکا، يك نشست مجازى با عنوان «حقيقت از سوى مردم ايران» برگزار كردند.
Soheil Arabi, Prisoner, Iran
مادر سهیل عربی، زندانی سیاسی، می‌گوید که پس از انتشار فایل صوتی افشاگری‌های این زندانی سیاسی در رابطه با وضعیت نامناسب زندان تهران بزرگ در برخی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران، او را به زندان رجایی شهر منتقل کرده‌اند.
جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره، و مارک والاس مدیرعامل «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»
سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از اقدامات دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی استقبال کرد. 
ایران تحریم کمالوندی
دولت ایالات متحده روز دوشنبه ۳۱ شهریور دور جدیدی از تحریم علیه افراد و نهادهایی اعلام کرد. براساس گذاره‌برگی که وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه منتشر کرد، این تحریم‌های گسترده‌ جدید، برای تحت فشار قرار دادن برنامه‌های موشکی، هسته‌ای، و تسلیحات متعارف ایران اعمال خواهد شد. 
ششمین رکورد بورس تهران در ششمین ماه سال
همزمان با کاهش بی‌سابقه ارزش پول ملی و گرانی دلار در ایران، شاخص بورس تهران نیز بار دیگر با افت شدید روبرو شد. در ادامه سقوط ارزش بورس تهران، شاخص کل بورس روز دوشنبه ۳۱شهریور با سقوط ۵۷ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد رسید.
باغ گل سرخ کاخ سفید
خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه، تحریم‌هایی را علیه شماری از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی فعال در زمینه برنامه هسته‌ای، موشکی، و تسلیحات متعارف جمهوری اسلامی ایران، اعمال می‌کند.
نرخ برابری ریال ایران در برابر دلار آمریکا روز یکشنبه ۳۰ شهریور باز هم کاهش یافت و رکورد جدیدی را ثبت کرد.
Navid Afkari | نوید افکاری
۱۵۰ نفر از فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری در بیانیه مشترکی با اشاره به اعدام نوید افکاری نوشتند که جمهوری اسلامی با دامن زدن به نفرت عمیق مردم ایران علیه خود زمینه‌ساز اعتراضات خیابانی دیگری می‌شود.
WASHINGTON, DC - JULY 30: US Secretary of State Mike Pompeo prepares to testify before a Senate Foreign Relations committee…
وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در گزارشی با عنوان «رژیم قانون‌گریز: شرحی بر فعالیت‌های مخرب ایران، ۲۰۲۰» به شرح فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی ایران و اقداماتش علیه کشورهای منطقه و مردم ایران پرداخت.
نسرین ستوده،‌ وکیل دادگستری زندانی و فعال حقوق بشر
نسرین ستوده، وکیل حقوق بشری ایران در پی اعتصاب غذا در زندان، در بیمارستان بستری شد.
مارکو روبیو، تام کاتن، جان کورنین، تد کروز، ریک اسکات و تام تیلیس
گروهی از سناتورهای جمهوریخواه آمریکا در یک نامه مشترک به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده از او خواستند بر اساس فرمان اجرایی شماره ۱۳۹۰۲ که اوایل سال جاری میلادی امضا شد، کل بخش‌های مالی ایران را تحت تحریم قرار دهد.
Mohammad Norizade, Activist , Iran
همسر محمد نوری‌زاد، زندانی سیاسی در ایران، با ناعادلانه خواندن دادگاه‌های جمهوری اسلامی از افزایش مدت محکومیت ‌این زندانی سیاسی خبر داد و گفت که با وخامت اوضاع جسمی در زندان، او «دچار بیهوشی‌های مکرر می‌شود.»
کرونا محرم عزاداری
براساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران طی شبانه روز گذشته ۱۴۴ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و شمار جانباختگان براثر ابتلا به این ویروس به ۲۳ هزار و ۹۵۲ نفر رسید نفر رسیده است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، سه هزار و ۴۹ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده است. براین اساس شمار رسمی مبتلایان به ۴۱۶ هزار و ۱۹۸ نفر افزایش یافته است.
Democratic Presidential candidate Washington Gov. Jay Inslee speaks at the Council on Foreign Relations, Wednesday, June 5,…
گروهی از ایرانی-آمریکایی‌ها نامه‌ای به ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی، اندیشکده آمریکایی که شماری از مقام‌های سابق دولتی را در عضویت خود دارد، ارسال کرده و از او خواسته‌اند جلسه گفت‌وگو با جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را که برای هفته آینده به صورت ارتباط مجازی ویدئویی برنامه‌ریزی شده است لغو کند.
Yasamin Hanifeh Tabataba'ei, Activist
یاسمین حنیفه طباطبایی، فعال سیاسی و از اعضای شورای جبهه دموکراتیک ایران، که اواخر تیر ماه توسط دادگاه انقلاب به یک سال زندان محکوم شده بود، جهت اجرای حکم احضار شد.