ایران

عفو بین‌الملل در سومین سالگرد اعتراضات سراسری دی ماه ۱۳۹۶ با انتشار بیانیه‌ای، بار دیگر بر ضرورت اجرای عدالت در حق ده‌ها تن از معترضان و کشته شدگان این اعتراضات در سراسر کشور و خانواده‌‌های آنها تاکید کرد.
Joe Biden is sworn in as the 46th president of the United States by Chief Justice John Roberts as Jill Biden holds the Bible…
برخی از کاربران ایرانی در توئیتر از آغاز ریاست جمهوری بایدن و دموکراسی آمریکا استقبال و تقدیر کرده و در مقابل برخی نیز از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ابراز تاسف می‌کردند. 
شاهزاده رضا پهلوی نامه‌ای تبریک برای جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده فرستاد و گفت: بدین‌وسیله، در روز تحلیف‌تان به مقام رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا، برای شما و دولت‌تان در مواجهه با چالش‌های فراوانی که امریکا و جهان با آنها روبه‌رو است، آرزوی موفقیت می‌کنم.
رضا پهلوی Reza Pahlavi
شاهزاده رضا پهلوی هشدار داد سیاست رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوعیت واردات واکشن کرونا از آمریکا و بریتانیا «جنایت برای ثروت، و توجیه آن با جهالت» است.
Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران از دولت ترکیه خواست، محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی که طی روزهای گذشته توسط ماموران پلیس این کشور بازداشت شده است را به ایران تحویل ندهد.
Presidnt Joe Biden, Iran
جو بایدن، پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از روز چهارشنبه یکم بهمن ماه پس از مراسم تحلیف به صورت رسمی کار خود را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا آغاز خواهد کرد. از این روی صدای آمریکا نگاهی دارد به برخی از مواضع جو بایدن درباره ایران.
Stock holders in Tehran protest against government
کارشناسان معتقدند که سقوط ارزش سهام در مقطع کنونی مبنای اقتصادی نداشته است و تنها دلیل آن احتمالا اظهارنظرهای غیرمسئولانه ارشدترین مقامات دولت، از جمله رئیس جمهوری ایران، درباره کاهش قیمت دلار به ۱۵ هزار تومان است.
Cirous Abbasi, Farideh Veisi, Iran, Activist
یک زوج فعال مدنی اهل استان کردستان ایران که اواسط آبان ماه در اعتراض به ناعادلانه بودن روند رسیدگی به پرونده خود از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرده‌ بودند، پس از بازداشت و حضور در دادگاه به حبس تعلیقی محکوم شده‌اند.
Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران از دولت ترکیه خواسته است که روند اخراج محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی، از ترکیه و بازگرداندن او به ایران را متوقف کند.
Emad Shargi - Iranian American Businessman detained in Iran
تارنمای شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز، به نقل از یکی از دوستان خانوادگی عماد شرقی، بازرگان ۵۶ ساله ایرانی آمریکایی، نوشته است که دادگاهی در ایران بدون برگزاری هیچ‌گونه محاکمه‌ای، آقای شرقی را در روز دهم آذر ۱۳۹۹ مجرم شناخته است.