ایران

FILE PHOTO: Iranian-British aid worker Nazanin Zaghari-Ratcliffe is seen in an undated photograph handed out by her family
حجت کرمانی، وکیل نازنین زاغری رتکلیف به رسانه‌های ایران خبر داد که موکلش پس از پنج سال حبس  از زندان «آزاد شد».
Ireland's Foreign Minister Simon Coveney arrives for a meeting of EU General Affairs ministers at the European Council building…
در ادامه تلاش‌های جهانی برای احیای برجام، وزیر خارجه ایرلند روز یکشنبه در تهران با رئیس جمهوری ایران دیدار خواهد کرد.
FILE PHOTO: Iran's Foreign Minister Mohammad Zarif speaks at the presidential palace in Baabda
یک روز پس از آن که یک منبع دیپلماتیک فرانسوی گفت تهران نشانه‌های مثبتی را در مورد برگزاری یک نشست غیررسمی برای گفت‌وگو درباره برنامه هسته‌ای خود ارائه داده است، وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که به زودی یک طرح اقدام «سازنده» را ارائه خواهد داد.
President Joe Biden signs a series of executive orders on health care, in the Oval Office of the White House, Thursday, Jan. 28…
کاخ سفید عصر جمعه ۱۸ اسفند به وقت آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، فرمان اجرایی «وضعیت اضطراری ملی» در مورد ایران را، که برای نخستین بار در ماه مارس ۱۹۹۵ میلادی توسط رئیس جمهوری وقت صادر شد، به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.
فعالیت جمعیت امام علی
صدور حکم انحلال نهاد خیریه «جمعیت امام علی» با موجی از واکنش‌ها در فضای مجازی و عمدتا بین کسانی که معتقدند این مجموعه خدمات انسان‌دوستانه قابل توجهی ارائه می‌داده مواجه شده است.
Saravan Iran Police Protest
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر کشته شدن دست‌کم ۲۳ نفر در استان سیستان و بلوچستان ایران به دلیل استفاده قوه قهریه از سوی ماموران سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی علیه سوخت‌بران و اعتراض اقلیت قومی بلوچ، این امر را محکوم کرد و خواستار انجام تحقیقات در این باره شد.
Iranian chess referee Shohreh Bayat looks on during the Women's World Chess Championship in Vladivostok, Russia January 16,…
وزارت خارجه ایالات متحده فهرستی از کسانی که جایزه «زنان شجاع» این وزارتخانه را در سال ۲۰۲۱ دریافت می‌کنند، منتشر کرد که براساس آن، یکی از این زنان، شهره بیات داور بین‌المللی و استاد ۳۳ ساله شطرنج از ایران است.
Iran Corona ایران کرونا دفن
همزمان با نگرانی‌ها درباره افزایش موارد مسری‌تر و گونه جدید کرونا در ایران، مقامات از مراجعه دیر هنگام بیماران می‌گویند. در استان خوزستان، گزارش شد که هفتاد درصد مرگ شامل کسانی بوده که کمتر از ۲۴ ساعت به بیمارستان مراجعه کرده بودند.
Iran's former only female Olympic medallist Kimia Alizadeh's Taekwondo training session in Aschaffenburg
کیمیا علیزاده تنها ورزشکار زن ایرانی برنده مدال المپیک، که اخیرا تقاضای پناهندگی او از طرف آلمان پذیرفته شده است، زیر پرچم سفید در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو شرکت می‌کند.
سراوان تیراندازی سرکوب
وزارت خارجه آمریکا می‌گوید کشتن سوخت‌بران و معترضان از سوی نیروهای دولتی در سیستان و بلوچستان ایران را «به شدت» محکوم می‌کند.