ایران

 ژیو وانگ همراه با همسر و فرزندش
ژیو وانگ، پژوهشگر دانشگاه پرینستون که سال‌ها توسط رژیم ایران زندانی شده بود، درخواست وزیر خارجه جمهوری اسلامی برای مبادله شمار بیشتری از زندانیان را «ضددیپلماسی» و گروگان‌گیری را مغایر با دیپلماسی دانست. 
Iran Human rights
در گزارش سازمان عفو بین‌الملل آمده است که این شش زندانی به نام‌های هادی رستمی، مهدی شرفیان، مهدی شاهیوند، کسری کرمی، شهاب تیموری آینه، و مهرداد تیموری آینه، پس از محاکمه‌های ناعادلانه و با استناد به اعترافات به دست آمده تحت شکنجه، به سرقت محکوم شده‌اند.
FILE PHOTO: Iranian People wearing protective masks as they board a bus, amid the outbreak of the coronavirus disease (COVID-19), in Tehran
بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران در روز پنجشنبه سیزدهم آذر، مجموع موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشور با افزوده شدن ۱۳ هزار و ۹۲۲ مورد جدید طی بیست‌ و چهار ساعت گذشته به بالای ۱ میلیون نفر رسید. 
گروهی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین با تنظیم بیانیه‌ای نسبت به شیوع ویروس کرونا در زندان‌های ایران ابراز نگرانی کردند و خواهان آزادی زندانیان و یا دست‌کم اعزام آنها به مرخصی شدند.
Nasrin Sotoudeh, Activist, Iran, Prisoner
همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، می‌گوید که در پی مخالفت با تمدید مدت زمان مرخصی خانم ستوده، این وکیل دادگستری بار دیگر به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.
«احمدرضا جلالی» در کنار همسر خود «ویدا مهران‌نیا»
پس از انتشار اخباری مبنی بر انتقال احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی زندانی در ایران، به زندان رجایی شهر برای اجرای حکم اعدام، همسر او می‌گوید که حکم اعدام آقای جلالی برای مدتی نامعلوم به تعویق افتاده است.
محمد ملکی
محمد ملکی، نخستین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب و از منتقدان سرشناس رژیم جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، ۱۱ آذرماه، درگذشت.
همزمان با اعیاد بهائیان، بازداشت و پلمب مغازه های آنها افزایش یافته است.
سازمان «جامعه جهانی بهائی» با انتشار بیانیه‌ای یورش اخیر ماموران امنیتی جمهوری اسلامی به خانه‌های بهائیان در چند شهر ایران را محکوم کرد و آن را زنگ خطر افزایش نقض حقوق بشر علیه بهائیان دانست.
Mehdi Mahmoudin, Iranian activist,
مهدی محمودیان، فعال سیاسی در ایران، که با شکایت سپاه پاسداران به دادگاه احضار شده بود، بازداشت شد.
Mashallah Pesar Kohan, an Iranian jewish, released from prison,
روزنامه جروزالم پست گزارش داد که ماشالله پسر کهن، شهروند یهودی زندانی در ایران که به دلیل سفر به اسرائیل برای دیدار با خانواده اش زندانی شده بود، آزاد شده است.