ایران

Iran Human rights
در گزارش سازمان عفو بین‌الملل آمده است که این شش زندانی به نام‌های هادی رستمی، مهدی شرفیان، مهدی شاهیوند، کسری کرمی، شهاب تیموری آینه، و مهرداد تیموری آینه، پس از محاکمه‌های ناعادلانه و با استناد به اعترافات به دست آمده تحت شکنجه، به سرقت محکوم شده‌اند.
Nasrin Sotoudeh, Activist, Iran, Prisoner
همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی در ایران، می‌گوید که در پی مخالفت با تمدید مدت زمان مرخصی خانم ستوده، این وکیل دادگستری بار دیگر به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.
«احمدرضا جلالی» در کنار همسر خود «ویدا مهران‌نیا»
پس از انتشار اخباری مبنی بر انتقال احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی زندانی در ایران، به زندان رجایی شهر برای اجرای حکم اعدام، همسر او می‌گوید که حکم اعدام آقای جلالی برای مدتی نامعلوم به تعویق افتاده است.
محمد ملکی
محمد ملکی، نخستین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب و از منتقدان سرشناس رژیم جمهوری اسلامی، روز سه‌شنبه، ۱۱ آذرماه، درگذشت.
همزمان با اعیاد بهائیان، بازداشت و پلمب مغازه های آنها افزایش یافته است.
سازمان «جامعه جهانی بهائی» با انتشار بیانیه‌ای یورش اخیر ماموران امنیتی جمهوری اسلامی به خانه‌های بهائیان در چند شهر ایران را محکوم کرد و آن را زنگ خطر افزایش نقض حقوق بشر علیه بهائیان دانست.
Mehdi Mahmoudin, Iranian activist,
مهدی محمودیان، فعال سیاسی در ایران، که با شکایت سپاه پاسداران به دادگاه احضار شده بود، بازداشت شد.
Mashallah Pesar Kohan, an Iranian jewish, released from prison,
روزنامه جروزالم پست گزارش داد که ماشالله پسر کهن، شهروند یهودی زندانی در ایران که به دلیل سفر به اسرائیل برای دیدار با خانواده اش زندانی شده بود، آزاد شده است.
کانون وکلای دادگستری مرکز
در ادامه فشارها بر وکلای مستقل در ایران، گزارش‌های غیررسمی حاکی است که قوه قضائیه جمهوری اسلامی با انتشار بخشنامه‌ای برای نظارت بر رفتار وکلا نهادی را با عنوان «اداره کل نظارت بر وکلا» راه‌اندازی کرده است.
سیل اهواز ۱۰ آذر ۱۳۹۹
در حالی که در سال‌های گذشته بارها بارندگی‌‌های شدید به جاری شدن سیل در شهرهای مختلف ایران منجر شده است، بازهم در سایه بحران مدیریت، هشت استان ایران، از جمله خوزستان، دچار سیل و آب‌گرفتگی شده‌اند.
FILE PHOTO: Israeli Prime minister Benjamin Netanyahu speaks during a news conference at the Ministry of Defence in Tel Aviv
دیپلمات‌ها و تحلیلگران می‌گویند انتظار ندارند ایران به سرعت اقدامی تلافی جویانه را در رابطه با کشته شدن محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای، انجام دهد.