ایران

Photo illustration of Signal messaging app
پیام‌رسان سیگنال که در روزهای اخیر پس از تغییر سیاست واتس‌اپ در مورد حریم خصوصی مورد استقبال کاربران، از جمله کاربران ایرانی قرار گرفته است، از فروشگاه‌های آنلاین ایران حذف شد.
Meisam Jolani, Ali Kheirjou, Activist, Iran
علی خیرجو و میثم جولانی، دو فعال آذربایجانی (ترک)، توسط دادگاه کیفری دو اردبیل مجموعا به چهار ماه زندان و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.
Saeid Masouri, Prisoner, Iran
یک زندانی سیاسی در ایران بیش از ۲۰ سال است که بدون حتی یک روز مرخصی، در زندان به سر می‌برد.
نیایش مسیحیان ایران در کلیسا به مناسبت کریسمس. بیشتر مسیحیان ایران در تهران و شمال غرب کشور ساکن هستند.
سازمان مسیحی «درهای باز» در گزارش سالانه خود در مورد مسیحیان ۵۰ کشور جهان اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران، هشتمین کشور «مسیحیت ستیز» در جهان است.
Niloufar Baiani, Iran
مدیر اجرایی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد به مناسبت سومین سالگرد زندانی شدن نیلوفر بیانی، از کارکنان سابق آن برنامه، در ایران، پیامی را در توییتر منتشر کرد.
Reza MihanDoust, Iran, Human rights
ندا میهن‌دوست خواهر رضا (نوید) میهن‌دوست، نویسنده و کارگردان ایرانی که به تازگی توسط دادگاه انقلاب به سه سال و شش ماه زندان محکوم شده است، می‌گوید که یکی از مصادیق اتهامات عنوان شده ارتباط دوستی و خانوادگی آقای میهن‌دوست با مسیح علینژاد، مجری و مفسر برنامه تبلت صدای آمریکا، و برادر او علیرضا علینژاد است.
تحریم آستان قدس رضوی
براساس بیانیه وزارت خزانه داری که روز چهارشنبه ۲۴ دیماه منتشر شد،‌ نهاد آستان قدس رضوی که زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران اداره می‌شود، در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت.
Mehdi AliHosseini, Iran, Human rights
پس از اعدام نوید افکاری، کشتی گیر ایرانی که در تاریخ ۲۲ شهریور ماه توسط جمهوری اسلامی به خاطر شرکت در اعتراضات اعدام شد،‌ احتمال اجرای حکم اعدام کشتی‌گیر جوان دیگری در ایران به نام مهدی علی‌حسینی در ایران مطرح شده است.
power cut - Tehran
در پی انتشار خبرهایی از قطع برق پراکنده در تهران و برخی از شهرهای ایران و همچنین تشدید آلودگی هوا به دلیل سوزاندن مازوت در نیروگاه‌های برق، گزارش‌ها حاکی از آن است که دلیل افزایش مصرف برق و مشکلات پس از آن استخراج بیت کوین است.
US Secretary of State Mike Pompeo speaks during a media briefing, on November 10, 2020, at the State Department in Washington…
ایالات متحده پنج نفر را به دلیل ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و گروه تروریستی القاعده در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.