ایران

Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران از دولت ترکیه خواست، محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی که طی روزهای گذشته توسط ماموران پلیس این کشور بازداشت شده است را به ایران تحویل ندهد.
Stock holders in Tehran protest against government
کارشناسان معتقدند که سقوط ارزش سهام در مقطع کنونی مبنای اقتصادی نداشته است و تنها دلیل آن احتمالا اظهارنظرهای غیرمسئولانه ارشدترین مقامات دولت، از جمله رئیس جمهوری ایران، درباره کاهش قیمت دلار به ۱۵ هزار تومان است.
Cirous Abbasi, Farideh Veisi, Iran, Activist
یک زوج فعال مدنی اهل استان کردستان ایران که اواسط آبان ماه در اعتراض به ناعادلانه بودن روند رسیدگی به پرونده خود از حضور در جلسه دادگاه خودداری کرده‌ بودند، پس از بازداشت و حضور در دادگاه به حبس تعلیقی محکوم شده‌اند.
Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران از دولت ترکیه خواسته است که روند اخراج محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی، از ترکیه و بازگرداندن او به ایران را متوقف کند.
Emad Shargi - Iranian American Businessman detained in Iran
تارنمای شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز، به نقل از یکی از دوستان خانوادگی عماد شرقی، بازرگان ۵۶ ساله ایرانی آمریکایی، نوشته است که دادگاهی در ایران بدون برگزاری هیچ‌گونه محاکمه‌ای، آقای شرقی را در روز دهم آذر ۱۳۹۹ مجرم شناخته است.
In this Aug. 17, 2020 photo released by the U.S. Navy, the aircraft carrier USS Nimitz transits the Arabian Sea. The U.S. Navy…
شبکه آمریکایی فاکس نیوز روز شنبه ۲۷ دی ماه در گزارشی اختصاصی به نقل از مقامات آمریکایی گفت، دست‌کم یکی از موشک هایی که ایران در آن روز به سوی اقیانوس هند شلیک کرد در فاصله ۲۰ مایلی یک شناور تجاری فرود آمد.
Photo illustration of Signal messaging app
پیام‌رسان سیگنال که در روزهای اخیر پس از تغییر سیاست واتس‌اپ در مورد حریم خصوصی مورد استقبال کاربران، از جمله کاربران ایرانی قرار گرفته است، از فروشگاه‌های آنلاین ایران حذف شد.
Meisam Jolani, Ali Kheirjou, Activist, Iran
علی خیرجو و میثم جولانی، دو فعال آذربایجانی (ترک)، توسط دادگاه کیفری دو اردبیل مجموعا به چهار ماه زندان و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.
Saeid Masouri, Prisoner, Iran
یک زندانی سیاسی در ایران بیش از ۲۰ سال است که بدون حتی یک روز مرخصی، در زندان به سر می‌برد.
نیایش مسیحیان ایران در کلیسا به مناسبت کریسمس. بیشتر مسیحیان ایران در تهران و شمال غرب کشور ساکن هستند.
سازمان مسیحی «درهای باز» در گزارش سالانه خود در مورد مسیحیان ۵۰ کشور جهان اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران، هشتمین کشور «مسیحیت ستیز» در جهان است.