ایران

در ادامه روند سقوط سریع ارزش پول ملی ایران، روز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه، هر دلار آمریکا در بازار آزاد بالای ۲۴ هزار تومان معامله شد.
شهبانو فرح پهلوی روز چهارشنبه ۲۵ تیر با صدور بيانيه و پیامی صوتى كه نسخه‌اى از آن در اختیار بخش فارسى صداى امريكا قرار گرفت، در واكنش به صدور احكام اعدام براى سه جوان معترض در ایران گفت به آنان که چنین احکامی صادر می‌کنند باید خاطرنشان کرد فردی که در مقابل شماست فرزندی از این آب و خاک است و تصور کنید که در برابر شما فرزند یا پدر، یا مادر، یا برادر و یا خواهر خودتان قرار دارد.
Zahra Mohammadi, Activist, Iran
خواهر زهرا محمدی، فعال مدنی و عضو انجمن فرهنگی اجتماعی «نوژین»، می‌گوید که او به خاطر تدریس زبان کردی به کودکان، با حکم ۱۰ سال زندان مواجه شده است.
علی علینژاد برادر مسیح علینژاد
مسیح علینژاد، خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا، می‌گوید: «برادرم بی‌گناه است و با هدف مجازات من به خاطر فعالیت‌هایم، توسط جمهوری اسلامی ایران گروگان گرفته شده است. گروگان‌گیری در دی‌ان‌آی این رژیم بی‌رحم است.» 
Iran stop execution twitter
اطلاعات سایت «ترند مپ» نشان می‌دهد که تا شامگاه چهارشنبه ۲۵ تیر به وقت ایران، یعنی طی حدود ۲۴ ساعت توفان توئیتری علیه حکم اعدام سه جوان معترض در ایران،‌ هشتگ #اعدام_نکنید پیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار بار استفاده شده و در صدر ترندهای جهان و برخی کشورها قرار گرفته است. 
Babak Paknia, Lawyer, Iran
یکی از وکلای سه معترض محکوم به اعدام با اعلام این که سه وکیل تازه بعد از تائید حکم اعدام در دیوان عالی اجازه مطالعه پرونده را دریافت کرده‌اند، گفت که آنها درخواست اعاده دادرسی دارند.
از راست: امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی
خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌اند اعدام سه جوان معترض را موقتا تعلیق کرده‌اند. این اعلام ساعاتی بعد از اعتراض چند میلیونی در فضای مجازی نسبت به اعدام آنها صورت گرفت. 
FILE PHOTO: Security officers and Red Crescent workers are seen at the site where the Ukraine International Airlines plane crashed after take-off from Iran's Imam Khomeini airport, on the outskirts of Tehran
وزیر خارجه اوکراین با به چالش کشیدن گزارش سازمان هواپیمایی ایران درباره سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی در آسمان ایران گفت که بسیاری از پرسش‌ها بی‌پاسخ مانده‌اند.
ایران اعدام ترند جهانی
اعتراض به حکم اعدام سه جوان به خاطر شرکت در اعتراضات آبان‌ماه گذشته، با موج جهانی مخالفت در توئیتر مواجه شد بطوریکه توفان توئیتری سه‌شنبه شب با بیش از ۴ میلیون پست، به ترند نخست توئیتر تبدیل شد. کاربران ایرانی و خارجی با هشتگ‌هایی به صدور این احکام اعتراض کردند. 
امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی
در حالیکه هشتگ #اعدام_نکنید در تلاشی برای جلوگیری از اعدام سه متهم اعتراضات آبان سال گذشته، در توئیتر ترند شده است، گزارشها حاکی از اختلال در اینترنت ایران در ساعات پایانی روز سه‌شنبه است.
جوزف لیبرمن رئیس هیات مدیره، و مارک والاس مدیرعامل «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»
سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در پنجمین سالگرد توافق هسته‌ای موسوم به برجام با صدور بیانیه‌ای با اعلام این مطلب که نقایص برجام بیش از پیش مشخص شده است، تاکید کرد که برجام راه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را برای تهران هموار کرد.
کارگران بازداشت شده هفت تپه
گزارش‌ها حاکی است که در سی‌امین روز از اعتراضات کارگران هفت تپه، چهار کارگر معترض توسط پلیس اطلاعات و امنیت شوش بازداشت شدند.
صابر شیخ‌ عبدالله و دیاکو رسول زاده
برخی سایت‌های خبری فعال در حوزه حقوق بشر از اجرای حکم اعدام دو زندانی سیاسی کُرد در محوطه زندان مرکزی ارومیه خبر داده‌اند. پیش از این، نهاد «عفو بین‌الملل» هشدار داده بود که صابر شیخ عبدالله و دیاکو رسول‌زاده، با حکم اعدام مواجه شده‌اند. 
michael Rubin - مایکل روبین
مایکل روبین، کارشناس شناخته‌شده امور ایران و پژوهشگر برجسته موسسه «آمریکن اینترپرایز» در واشنگتن، می‌گوید شرایط گزارش‌شده توافق راهبردی میان ایران و چین دارای «خطر چشمگیری» برای علی خامنه‌ای و زیردستانش است.
Narges Mohammadi نرگس محمدی
در پی انتشار نامه نرگس محمدی، فعال مدنی زندانی در ایران، که از ابتلای خود و تعداد دیگری از زندانیان به کرونا و نبود امکانات درمانی و بهداشتی در زندان خبر داد، کاربران ایرانی با انتشار پیام هایی با هشتگ #شکنجه_با_کرونا یک توفان توئیتری به راه انداختند.