ایران

علی اکرمی
از ۷ ژانویه (۱۸ دی) که میزان مرگ براثر کرونا در ایران در این روز،  ۱۰۳ نفر گزارش شد، در پنجاه روز گذشته آمار مرگ روزانه بر اثر کرونا در ایران زیر یکصد نفر گزارش می‌شد. روز دوشنبه ۱۱ اسفند،‌ وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۱۰۸ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
پرنسس‌های کوره
به دنبال اعتراض گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی، و برخی از هنرمندان، منتقدین، و کنشگران حوزه کودکان، نمایشگاه عکسی با عنوان «پرنسس‌های کوره» در تهران لغو شد.
پروین محمدی، فعال کارگری و نائب رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران
پروین محمدی از فعالان شناخته شده کارگری است که در چند سال اخیر بارها بازداشت و زندانی شده است.
Saeed Khatibzadeh, a spokesman for the Iranian Foreign Ministry
جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد آمریکا و اروپا برای مذاکره مستقیم در مورد برجام را رد کرد.
بیمارستان اهواز کرونا
همزمان با عبور شمار قربانیان کرونا در ایران از مرز ۶۰ هزار نفر سازمان هواپیمایی کشوری از توقف پروازهای رفت و برگشت به بیش از ۳۰ کشور خبر داد.
Saravan Iran Police Protest
یک هفته پس از كشتار سوخت‌بران در سراوان و به دنبال آن، آغاز اعتصاب و اعتراضات در بسیاری از شهرهای سیستان و بلوچستان، «کمپین فعالین بلوچ» از ادامه تجمعات اعتراضی در شهرهای سراوان، سوران، زاهدان، خاش، و ایرانشهر در شب گذشته و درگیری شهروندان با نیروهای امنیتی خبر داده است.
سراوان نیروی مرزی سوخت بر تیراندازی
توییتر فارسی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه ۸ اسفند با انتشار عکسی از نقشه ایران و سیستان و بلوچستان، نوشت: عمیقاً نگران گزارشات مربوط به قطع اینترنت و خشونت دولتی علیه سوختبران و معترضان در استان سیستان و بلوچستان ایران هستیم. ما ایران را به پایبندی به تعهدات خود در قبال حقوق بشر و آزادی های اساسی، از جمله آزادی بیان و تجمعات مسالمت آمیز فرا می خوانیم.
یک نهاد بین‌المللی که حمایت مالی از تروریسم در سراسر جهان را رصد می‌کند کره شمالی و ایران را به عنوان تنها کشورهای باقی مانده در فهرست سیاه خود نگه داشت، اما چهار کشور دیگر را به فهرست نظارت ویژه خود اضافه کرد.
Saravan Iran Police Protest
با ادامه اعتراضات به کشته شدن سوخت‌بران با شلیک مستقیم نیروهای نظامی و امنیتی در سیستان و بلوچستان، عفو بین‌الملل نیز همچون دیگر نهادهای حقوق بشری و امام جمعه اهل سنت زاهدان به کشتار سوخت‌بران محروم بلوچ در سیستان و بلوچستان واکنش نشان داد.
‌Baha'i, Iran, Human rights
به دنبال تایید حکم مصادره اموال شهروندان بهایی روستای ایول ساری در مهرماه سال جاری توسط دادگاه تجدیدنظر، کاربران ایرانی با انتشار پیام‌هایی با هشتگ «ایول_خانه_آنهاست» یک طوفان توئیتری به راه انداختند. این در حالی است که بنا بر اخبار منتشر شده در رسانه‌‌های اجتماعی، این شهروندان و وکلایشان اجازه دسترسی به پرونده را نداشته‌اند.