ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۵ آذر از آزادی کایلی مور-گیلبرت، شهروند بریتانیایی استرالیایی و استاد دانشگاه، از زندان در ایران خبر داد.
«احمدرضا جلالی» در کنار همسر خود «ویدا مهران‌نیا»
در پی انتشار اخباری درباره احتمال اجرای قریب الوقوع اعدام احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی زندانی در ایران، وزیر امور خارجه سوئد از درخواست آن کشور از ایران برای توقف اجرای این شهروند دوتابعیتی خبر داد.
احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام در ایران
عفو بین‌الملل با انتشار متنی در توئیتر اعلام کرده است که احمدرضا جلالی،‌ پزشک ایرانی-سوئدی زندانی در ایران، در خطر اعدام قرار گرفته است.
Iranian woman wearing a protective face mask, walks on the street, as government imposed a full lockdown, amid the spread of the coronavirus disease (COVID-19), in Tehran
همزمان با شکسته شدن رکورد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در ایران، یک نظرسنجی از بالارفتن نگرانی از بحران کرونا در میان شهروندان تهرانی حکایت دارد.
State Department Deputy Spokesperson Cale Brown, left, listening to Secretary of State Mike Pompeo, right, speak during a news…
وزارت خارجه آمریکا به حمله اخیر نیروهای امنیتی به خانه های بهائیان در ایران واکنش نشان داد و خواستار به رسمیت شناختن حقوق اعضای این اقلیت توسط رژیم ایران شد.
الهام صمیمی دانشجوی بازداشت شده از سوی نیروهای امنیتی در ایران
گزارش‌ها حاکی است که الهام صمیمی، دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۳ آذر به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
حامد اسماعیلیون، همسرش «پریسا اقبالیان» و دختر ۹ ساله اش «ری‌را» را در پرواز ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین از دست داد
پس از انتشار خبری درباره پرداخت غرامت سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سپاه با برداشت از صندوق توسعه ملی، سخنگوی انجمن خانواده جان‌باختگان پرواز ۷۵۲ ضمن انتقاد شدید از چنین تصمیمی بر ضرورت روشن شدن «جزییات این جنایت» و «محاکمه جنایتکاران» تاکید کرد.
ویدا ربانی روزنامه نگار و عضو حزب اتحاد ملت ایران
گزارش‌ها حاکی است که ویدا ربانی، روزنامه نگار، روز دوشنبه سوم آذر ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. 
School Hanging Suicide
در پی انتشار گزارش‌های متعدد از خودکشی دانش آموزان در شهرستان رامهرمز و تکذیب و تایید مقام‌های محلی، سرانجام استاندار خوزستان خودکشی ۶ دانش  آموز در این شهر را تایید کرد.
Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی، که با انتشار متن‌هایی در رابطه با قطعی اینترنت در اعتراضات آبان‌ ماه سال ۱۳۹۸ و انتقاد از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا دو بار بازداشت شده بود، به عنوان یکی از برندگان جایزه آزادی مطبوعات سال ۲۰۲۰ کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران معرفی شد.