ایران

گزارش‌ها حاکی از آن است که کایلی مور گیلبرت، شهروند استرالیایی-بریتانیایی زندانی در ایران که برای مدتی به زندان قرچک منتقل شده بود، به زندان اوین تهران بازگردانده شده است.
Iran Missile
وزارت دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه ۸ آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد شکایتنامه‌ای را با هدف مصادره محموله‌های دو کشتی مرتبط با ایران، که پیشتر نیروی دریایی آمریکا آنها را توقیف کرده است، تسلیم دادگاهی در واشنگتن کرده است.
FILIE - This June 6, 2019, file photo shows the U.S. Treasury Department building at dusk in Washington. Multiple published…
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه ۸ آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد هشت نهاد را به دلیل دخالت داشتن در فروش و خریداری محصولات پتروشیمی ایران تحت تحریم قرار داده است.
نازنین زاغری، شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار زندانی در ایران
ریچارد ردتکلیف، همسر نازنین زاغری، شهروند دو تابعیتی ایرانی‌ - بریتانیایی، اعلام کرده است که ماموران امنیتی جمهوری اسلامی به زاغری گفته‌اند برای رفتن به زندان «ساک خود را جمع کند و با خود به دادگاه بیاورد.»
Esmaeil Abdi, Activist, Prisoner, Iran
همسر اسماعیل عبدی، آموزگار زندانی در ایران، می‌گوید که شوهرش از خرداد ماه در زندان اوین بلاتکلیف است و حال جسمی او نیز مساعد نیست.
Iran reports highest daily coronavirus infections since Feb
بحران کرونا در ایران در حالی ادامه دارد که آمار مرگ روزانه رکورد جدیدی را بر جای می گذارد به طوی که طبق آمار رسمی در ۲۴ساعت گذشته ۴۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
جاوید رحمان
جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران، اقدام رژیم جمهوری اسلامی در اعدام نوید افکاری، قهرمان کشتی، که در پی حضور در اعتراضات به فساد و بحران اقتصادی در ایران بازداشت شده بود را محکوم کرد.
FILE - In this Oct. 14, 2020, photo provided by the Iranian Health Ministry, medics tend to a COVID-19 patient at the Shohadaye…
وضعیت بحرانی شیوع کرونا در ایران در حالی ادامه دارد که براساس آمار رسمی شمار مرگ روزانه براثر کووید۱۹ روز سه‌شنبه ۵ آبان ماه به ۳۴۶ نفر رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. 
نسرین ستوده وکیل زندانی در ایران به همراه دخترش مهراوه خندان
نخستین جلسه دادگاه مهراوه خندان، دختر ۲۰ ساله نسرین ستوده وکیل و فعال حقوق بشر زندانی، روز دوشنبه ۵ آبان در ایران برگزار شد.
استرالیا می‌گوید که از تهران خواسته است درباره گزارش‌‌های مربوط به انتقال کایلی مور گیلبرت، استاد دانشگاه استرالیایی، از زندان قرچک به مکانی نامعلوم در ایران، توضیح دهد.
US Secretary of State Mike Pompeo speaks at a press conference at the State Department in Washington, DC, on October 21, 2020. …
وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۲ آبان در بیانیه‌ای با اشاره به تحریم روز گذشته پنج نهاد ایرانی گفت، ایالات متحده دخالت خارجی در انتخاباتش را تحمل نخواهد کرد.
تصاویر مربوط به اعتراضات به گرانی بنزین در شهرهای مختلف ایران - تهران
۳۶ نفر از شهروندان ساکن بهبهان و از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ طی روزهای گذشته توسط دادگاه کیفری ۲ شهرستان بهبهان، مجموعا به ۱۰۹ سال زندان، ۲۵۹۰ ضربه شلاق، و بیش از سه میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده‌اند.
FILE PHOTO: U.S. Secretary of State Mike Pompeo visits London
مایک پمپئو، وزیرخارجه آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد حمله تروریستی حزب‌الله به مقر تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در بیروت در سال ۱۹۸۳، رژیم ایران را «حکومتی یاغی که مایل است به هر قیمتی منافع شرورانه خود را دنبال کند» دانست.
مهدی امین مخالف جمهوری اسلامی ساکن کانادا
همزمان با اعلام قتل یک فعال مخالف جمهوری اسلامی در شهر تورنتو کانادا، حامد اسماعیلیون که دختر و همسر خود را در سرنگونی هواپیمای اوکراینی به دست سپاه از دست داده و در تورنتو زندگی می کند نیز خبر داد که بارها تهدید به مرگ شده است.
State Department spokesperson Morgan Ortagus speaks at a news conference at the State Department in Washington, Monday, June 17…
سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده به انتقال نسرین ستوده، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر از زندان اوین به زندان قرچک ورامین واکنش نشان داد.