ثبت بیش از ۱۵۰ هزار مورد مراجعه زنان به پزشکی قانونی پس از نزاع

بنابر آمارهای ارائه شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۹ ماه سال جاری ۴۶۳ هزار ۱۱۷ مورد مراجعه به پزشکی قانونی به دلیل نزاع به ثبت رسیده است که از این رقم، ۳۱۲ هزار و ۵۴۶ مورد برابر با حدود ۶۸ درصد مراجعه مربوط به مردان و ۱۵۰ هزار و ۵۷۱ مورد برابر با حدود ۳۲ درصد مربوط به زنان بوده است.

بنابراین آمار استانهای تهران، با ۷۸ هزار و ۲۹۸ مورد، خراسان رضوی با ۴۰ هزار و ۵۲۳ مورد و اصفهان با ۳۳ هزار و ۴۸۴ مورد در رتبه‌های نخست مراجعان به پزشکی قانونی به دلیل نزاع، در بازه مذکور قرار داشته‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

Telegram Bannerبیمارانی که با پول یارانه زندگی می‌کنند، اما باید میلیون‌‎ها تومان ماهی پول دارو بدهند

آرشیو


مسئول شورای عالی بیماران خاص و صعب‌العلاج کرمانشاه با اشاره به وجود ۳۸ هزار و ۵۰۰ بیمار خاص و صعب‌العلاج در استان از وضعیت معیشتی نامناسب این بیماران یاد کرد و گفت: این بیماران با مشکلات فراوانی مواجهند که مشکلات معیشتی و اقتصادی از مهمترین است؛ برخی بیماران سرطانی باید پنج میلیون تومان در ماه پول دارو بدهند.

وی گفت: اکنون وضعیت بیماران خاص و صعب‌العلاج بگونه‌ای شده که بسیاری از آنها به دلیل مشکلات اقتصادی، حتی درد بیماری را نیز فراموش کرده‌اند. برخی از این بیماران فقط با پول یارانه زندگی می‌کنند و در بخش دیالیز بیمارانی داریم که برای یک وعده غذا و هزینه ایاب و ذهاب مانده‌اند. برخی از بیماران سرطانی هم باید ماهیانه پنج میلیون تومان پول دارو بدهند و پول داروی بیماران دیالیزی نیز بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان در ماه است.

منبع: اعتماد آنلاین

Telegram Bannerتراکتور و برخی ماشین‌آلات کشاورزی گران شد


رشد هزینه تمام ‌شده تولید و مشکلات تامین مواد اولیه و قطعات، زمینه کمبود و گرانی برخی انواع ماشین‌آلات کشاورزی و لوازم مصرفی مرتبط در بازار را فراهم کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود گرانی انواع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی و لوازم آن در حالی موجب نارضایتی کشاورزان شده است که تازه‌ترین خبرها از افزایش قیمت برخی انواع تراکتور و ماشین‌آلات کشاورزی تولید داخل حکایت دارد. بنابر اعلام وزارت صمت، تولید کمباین با رشد منفی ۵۵.۵ درصدی مواجه بوده و از ۵۵۷ دستگاه در ۸ ماهه سال ۹۷ به ۲۵۷ دستگاه در ۸ ماهه امسال کاهش یافته است. این آمارهای تولید در شرایطی ارائه می‌شود که کمبود و افزایش قیمت لاستیک و لوازم مصرفی و یدکی انواع ماشین‌آلات کشاورزی و سنگین از ابتدای امسال موجب گلایه متقاضیان شده است.

 منبع: روزنامه همشهری

Telegram Bannerکمبود پرستار مسئله جدی مراکز درمانی


به گفته سوپروایزر بیمارستان شفا مشکل اصلی جامعه پرستاری کاهش قدرت معیشتی پرستاران است و پرداختی پرستاران از جمله مشکلات آنان است که نیاز به بازنگری در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به افزایش تورمی که در ایران وجود دارد، سطح حقوق پرستاران افزایش چندانی نداشته و در عین حال سختی کار پرستاران هر روز در حال فزونی است. کمبود نیروی انسانی در همه رسته‌ها بویژه پرستاران و کمک پرستاران قابل رویت است و این کمبود یک مسئله جدی در مراکز درمانی محسوب می‌شود که نارضایتی شدید عمومی بیماران، همراهان، پرستاران و کمک پرستاران را به دنبال داشته است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری

Telegram Banner