وزارت بهداشت ایران آمار مبتلایان به ویروس کرونا را تاکنون نزدیک به ۳۰هزارنفر اعلام و مرگ ۲هزار و ۲۳۴نفر را نیز تایید کرد. 

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز پنجشنبه ۷ فروردین ماه، گفت که طی ۲۴ساعت گذشته ۲هزار و ۳۹۸ مورد جدید کرونا تایید شده و در مجموع آمار مبتلایان به ۲۹هزار و ۴۰۶ نفر رسیده است.

وی افزود که در ۲۴ساعت گذشته ۱۵۷ نفر جان باختند و تا کنون شمار مرگ براثر کرونا به ۲هزار و ۲۳۴نفر رسیده است. همچنین تا کنون بیش از ۱۰هزار نفر از بیماران بهبود یافته‌اند و دو هزار ۷۴۶ نفر از بیماران، مورد شدید ابتلا از این بیماری را دارا هستند.

این در حالی است که شمار قربانیان کرونا از منابع غیررسمی بیش از آمار رسمی است. پیشتر نیز مقامات استانی، برخی نمایندگان مجلس و یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت آمار رسمی ایران را غیرواقعی دانسته بودند. سیلاب ۵ هزار میلیارد ریال به کشاورزان جنوب کرمان خسارت وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت، سیلاب پنج هزار میلیارد ریال خسارت به کشاورزان این منطقه وارد کرده که بیشترین میزان خسارات کشاورزی جنوب کرمان در شهرستان رودبار جنوب بخش جازموریان وارد شده و بیشترین میزان خسارات طبق برآورد کارشناسان به محصولات کشاورزی گندم، گوجه، جو، هندوانه، محصولات گلخانه‌ای، سبزی و صیفی وارد شده است.

وی تصریح کرد: سیل به ترتیب بیشترین خسارات بخش کشاورزی را به شهرستان‌های رودبار جنوب، کهنوج، قلعه‌گنج، فاریاب، عنبرآباد، جیرفت و منوجان خسارت وارد کرده و طبق پیش‌بینی‌های اولیه بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی جنوب کرمان در محاصره سیلاب است.

منبع:  ایرنا

 بار دیگر نرخ تورم در اسفند ماه افزایش یافت


بر اساس آخرین آمار مرکز آمار،‌ در اسفند ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد و در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های خراسان رضوی و همدان با ٢.٧ درصد افزایش است.

عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری و روستایی نیز نسبت به ماه قبل ۱.۴و  ۱.۸ درصد افزایش را نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان گلستان با ۲.۶ درصد افزایش و  برای خانوارهای روستایی مربوط به استان همدان با ۴.۴ درصد افزایش است.

 منبع:‌ مرکز آمار ایرانمشارکت زنان در بازار کار کمتر از ۲۰ درصد است


بر اساس گزارش‌های موجود وضعیت اشتغال زنان در ایران به خودی خود وضعیت مطلوبی نیست و در این زمینه نیاز به جهشی بلند داریم. داده‌های آماری نشان می‌دهد مشارکت اقتصادی زنان در پاییز ۹۸ تنها ۱۷.۵ درصد بوده و نسبت به پاییز سال قبل از آن، ۰.۰۴ درصد کمتر شده است.

همچنین ناگفته نماند که،‌ شاغلان زن در ایران حدود یک پنجم شاغلان مرد هستند.

یک کارشناس روابط کار و فعال حقوق زندان: نیمی از جمعیت کشور زنان هستند، اما مشارکت اقتصادی آنها کمتر از ۲۰ درصد و سهم‌شان از بازار کار کمتر از ۲۰ درصد است. این خود نشان می‌دهد که زنان جایگاه خود را پیدا نکرده‌اند.

منبع: ‌بهار نیوز