سفره هزاران خانوار کارگری در ایام نوروز خالی است

علی خدایی، عضو کارگری شورای عالی کار گفت: حدود یک سال معوقات مزدی ۹۳ هزار کارگر در ۹۰۰ واحد تولیدی پرداخت نشده است و کمترین انتظار کارگران از دولت برخواسته از آراء کارگران است.

نائب رئیس کانون عالی شورهای اسلامی کار کشور گفت: اگر هریک از این خانوارها به طور متوسط ۴ نفر عضو داشته باشند، در مجموع زندگی ۳۷۲ هزار نفر در این آشفته بازار شب عید تحت تاثیر انواع مشکلات اقتصادی و متعاقب آن اجتماعی قرار گرفته است و این کارگران به خاطر مشکلات عدیده تولید، نزد فرزندان و همسر خود خجل هستند.

 منبع: همشهری آنلاینصادرات فرش دستباف ایران کاهش پیدا کرد

بازار فرش تهران- آرشیو

​​عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف گفت: طی ۱۰ ماهه سال جاری میزان صادرات فرش دستباف ما به ۲۲۵ میلیون دلار رسید، در حالی که سال قبل میزان صادرات ۳۴۰ میلیون دلار بود و این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است که بخش اعظمی از آن ناشی از تحریم‌هایی بود که از مهرماه آغاز شد.

منبع: سایت عصر ایرانکاهش تولید مینی‌بوس و میدل‌باس در ایران

​​طبق آمار اعلام شده از سوی انجمن خودروسازی، تولید خودرو در مدل مینی‌بوس و میدل‌باس کاهش ۷۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، داشته است.

در بهمن ماه سال جاری تولید مینی‌بوس و میدل‌باس از ۲۴۷ دستگاه در بهمن ماه سال گذشته به ۷۳ دستگاه رسیده که نشان از افت تولید این نوع خودرو را دارد.

بر این اساس، مینی‌بوس و میدل باس در شرکت‌های پیشرو دیزل آسیا، گروه بهمن و آکیا دویچ با کاهش ۱۰۰ درصدی تولید در بهمن ماه سال جاری روبرو شده‌اند. به‌ترتیب شرکت پیشرو دیزل در بهمن ماه سال ۹۶، ۴۴ دستگاه، شرکت گروه بهمن ۵۵ دستگاه و شرکت آکیا دویچ ۴۹ دستگاه مینی‌بوس و میدل‌باس تولید کرده‌اند که با توجه به تولید هیچ دستگاهی در بهمن ماه سال جاری افت تولید ۱۰۰ درصدی داشته‌اند.

 منبع: سایت تابناک۵۰ درصد مدارس قم نیازمند تخریب یا نوسازی است

محسن پورگلیان، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم

​​محسن پورگلیان، مدیرکل نوسازی مدارس استان قم گفت: ۲۵ درصد مدارس استان نیازمند نوسازی و ۲۵ درصد مدارس دیگر نیازمند تخریب هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان قم افزود: ۲۵۰ هزار مترمربع فضای آموزشی در استان نسبت به میانگین کشوری کمبود داریم و باید ۸۰ مدرسه ۱۲ کلاسه در استان قم احداث شود تا به میانگین کشوری در زمینه فضای آموزشی برسیم.

 منبع: خبرگزاری فارس