کشف بیش از ۱۲ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در یک هفته

ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۲ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور طی هفته سوم بهمن ماه خبر داد و گفت مجموع کشفیات نسبت به هفته گذشته  ۲۵ درصد افزایش داشته است.

وی بیان داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۰۲۵۴ کیلوگرم بوده است که ۸۲ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۷۹۰۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۶۹۱ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان، ۲۲۰۳ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۴۴۴۹  نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین ۵۵۳ نفر طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهرکمبود ۴ میلیون مسکن در ایران

​​محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن از تقاضا بسیار عقب است و در حال حاضر ۴ میلیون کسری واحد مسکونی در ایران داریم.

وی گفت: سالانه یک میلیون واحد مسکونی باید در ایران احداث شود تا پاسخگوی تقاضا باشیم. این در حالی است که در حال حاضر سالانه ۳۰۰ تا ۳۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارستبعات گرانی لبنیات بر سلامت مردم

ایرلند با ۲ و هشت دهم درصد سهم کوچکی از صادرات مواد لبنی به ایران در سال ۲۰۱۵ داشته است

​​دو نماینده مجلس نسبت به گران شدن قیمت مواد لبنی به خصوصی شیر و ماست و تبعات ناگوار آن بر سلامت مردم هشدار دادند.

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: مردم مجبورند، سفره‌شان را از مواد لبنی و پروتئینی خالی کنند و این امر درآینده هزینه‌های سنگینی در حوزه سلامت به ما تحمیل خواهد کرد و این در  حالی است که دولت نباید اجازه دهد محصولات لبنی و گوشتی که نقش بسزایی در افزایش سرانه سلامت جامعه دارند، از  سفره مردم حذف شود.

حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نیز گفت: شیوع بیماری‌های غیرواگیر با خروج لبنیات از سفره مردم محتمل است. نرخ گوشت و لبنیات تبدیل به کلاف سردرگمی شده است که بیش از هر موضوعی، سلامت شهروندان را تهدید می کند.

 منبع: همشهریواکنش مرغداران به واردات مرغ

آرشیو

​​محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: نیازی به واردات مرغ نیست، ارزی که می‌خواهند صرف واردات کنند را به تولیدکنندگان بدهند و ما همان میزان مرغ را ۱۰‌ درصد ارزان‌تر از نرخی که قرار است وارد کنند، به آنان تحویل می‌دهیم.

منبع: شهروندوضعیت نامساعد بهداشت و درمان در شیراز

با تایید مرگ چهار بیمار دیالیزی پس از مراجعه به بیمارستان سینا در استان خوزستان، مقامات می‌گویند که علت مرگ در دست بررسی است. این درحالی است که یک مقام کمیته امداد اعلام کرده، تعداد جان باختگان پنج نفر است و سه تن از آنها تحت پوشش کمیته امداد بوده‌اند....

نوذر امامی عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه وضعیت بهداشت و درمان در شیراز حال‌  روز خوبی ندارد، افزود: بیماران صعب‌العلاج برای پیدا کردن دارو آن‌هم به قیمت چندین برابر که توان خرید هم ندارند غیر از تحمل درد و سختی بیماری فشار غیرقابل‌ تحملی را تجربه می‌کنند..

 منبع: تابناک