کمبود مواد بی حسی و نخ بخیه در بیمارستان‌های ایران

علیرضا پرهیز عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در شرایط کنونی در زمینه مواد بی حسی و نخ بخیه برای جراحی با کمبود مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار مجروح حوادث رانندگی در کشور وجود دارد که دچار شکستگی‌های فک و صورت می‌شوند و نیاز به جراحی دارند؛ کمبود مواد بی حسی و نخ بخیه باعث می‌شود بیماران نیازمند جراحی، در انتظار درمان باشند.

منبع: ایرناكمبود هزاران معلم در سیستان و بلوچستان

آرشیو

​​منصور نیك پناه سرپرست امور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با كمبود ۱۴ هزار معلم رو به روست.

وی در ادامه بیان كرد: به لحاظ كمبود فضاهای آموزشی مناسب و حمایت نشدن از سوی مسئولان با مشكل پذیرش مواجه هستیم.

منبع: کیهانکشف ۵۵ تن مواد مخدر در مرزهای ایران

many of youth in Iran use metameftamin مصرف مواد مخدر و شیشه در ایران

​​سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا گفت از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵ تن مواد مخدر توسط مرزبانان در مرزهای ایران کشف شده است.

ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل نیز گفت‌: کشفیات مواد مخدر در اردبیل نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری صدای و سیما- خبرگزاری مهرخسارت میلیاردی سیلاب به شهر خرم‌آباد

خسارات سیل به شهرستان‌های خرم‌آباد، پل‌دختر، دلفان و الیگودرز- آرشیو

​​غلامرضا آقا میرزایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: در جریان سیلاب اخیر مجموعا ۳۱۰ میلیارد تومان خسارت به استان لرستان وارد شد که از این میزان ۷۰ میلیارد تومان مربوط به شهر خرم آباد بوده است

وی بیان داشت: از مجموع خسارت‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان مربوط به زیرساخت‌ها و ۱۰۱ میلیارد تومان مربوط حوزه کشاورزی، باغی، زراعی و ... بوده است و بخشی از مغازه‌های خسارت دیده تجاری بیمه نیستند که باید تسهیلات مدنظر برای لرستان با توجه وضعیت اقتصادی مردم افزایش پیدا کند.

سیدموسی خادمی استاندار لرستان گفت: ۱۱۳۰ واحد شهری و ۲۹۰۰ واحد روستایی در سیل اخیر دچار مشکل شدند این در حالی است که از واحدهای روستایی ۱۱۰۰ واحد نیازمند بازسازی و مابقی نیازمند تعمیرات است.

منبع: خبرآنلاین- ایسناانتقاد بازنشستگان گمرک از عملکرد شرکت تعاونی مسکن گمرک

آرشیو

​​بازنشستگان گمرک می‌گویند از سال ۷۰ که قرار بود چند ماهه صاحب یک زمین ۳۰۰ متری شویم تا امروز سرگردانیم و از بازرسان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست داریم به وضعیت تعاونی مسکن گمرک رسیدگی کنند.

بازنشستگان افزودند: بیش از ۴۵۰۰ بازنشسته گمرک عضو این تعاونی هستند و بیشتر ما بالای ۶۰، ۶۵ سال سن داریم و توان مراجعات مکرر و شکایات طولانی نداریم؛ به همین دلیل از مسئولان درخواست داریم که به اوضاع رسیدگی کنند

روز گذشته جمعی از این بازنشستگان با تجمع در مقابل اداره کل کار استان تهران، خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

منبع: ایلنا