بر اساس آمار ارائه شده توسط وب سایت بزرگ خرید و فروش اینترنتی «علی بابا»، خانه‌نشین شدن چینی‌ها در پی شیوع ویروس کرونا، به رونق بازار محصولات ورزشی، سرگرم‌کننده و آرایشی کمک زیادی کرد. یکی از پرفروش‌ترین محصولات، بازی «رینگ فیت» نینتندو بوده که ترکیبی از ورزش و سرگرمی است.در پی شیوع کرونا، فروش رستوران‌ها بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس گفت: ۳۰ تا ۳۵ درصد فروش رستوران‌ها در روزهای اخیر و در پی شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است.

وی همچنین افزود، در پی شیوع ویروس کرونا به رستوران‌ها تاکید شده غذای تماما پخته عرضه کنند و از فروش غذاهای خام و نیم‌پز خودداری کنند و حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند و میزها را هر ۱۵ دقیقه یک بار با الکل و آب ضدعفونی کنند.

منبع: اقتصاد آنلاینآسیب سیل به حدود ۱۰۰ کیلومتر راه در ایلام


مدیرکل بحران استانداری ایلام گفـت: هنوز خسارت‌های سیل ۴۸ ساعت گذشته به طور کامل احصاء نشده اما به ۱۰۰ کیلومتر راه و صدها واحد مسکونی و مزارع کشاورزی خسارت وارد شده است.

وی گفت: حدود ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان به دلیل رانش زمین آسیب دیده‌اند و چند دهنه پل نیز تخریب شده است؛ بیشترین خسارت‌ها نیز در این زمینه در شهرستان‌های سیروان و چرداول بوده است.

منبع: ایسنا