بیش از ۲۰۰ دستفروش سنندجی خواهان ابقای شغل خود شدند

بیش از ۲۰۰ نفر از دستفروشان سنندجی در نشستی، اعتراض خود را به طرح‌های جمع‌آوری شهرداری نشان داده و خواستار توجه مسئولان به اوضاع بد اشتغال شدند.

این دستفروشان خواستار توجه مسئولان به اوضاع نامناسب معیشتی خود شده و گفتند: شهرداری باید اجازه دهد ما نیز امرار معاش کنیم.

منبع: ایلنافاصله دستمزد و سبد معیشت کارگران

​​ابوالفضل فتح‌الهی رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: عقب افتادگی مزدی کارگران نسبت به سبد معیشتی که سال گذشته تعیین شد به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است و کارفرمایان در جلسات شورای عالی کار برای ترمیم مزد و معیشت کارگران همراهی نمی‌کنند و می‌گویند که توان بالا بردن دستمزد را ندارند و تهدید به تعدیل نیروهای کار می‌کنند در صورتی که در سایه همین نوسانات و شرایط اقتصادی، دارایی‌هایشان ارزشمند شد و توانستند محصولات خود را بفروشند.

منبع: بهاررانندگان بخش خصوصی اتوبوسرانی زنجان تجمع کردند

​​دست‌کم ۱۴۰ نفر از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان، صبح امروز ۲۸ آذر در اعتراض نسبت به بالا بودن هزینه‌های نگهداری اتوبوس‌ها و گرانی قطعات و لوازم یدکی، پایین بودن نرخ کرایه و مشکلات معیشتی در حاشیه بزرگراه ۲۲ بهمن این شهر تجمع کردند.

به گفته یکی از معترضان: هزینه نگهداری اتوبوس‌ها بالاست و دولت و شهرداری از این بابت هیچ کمکی نمی‌کنند، از طرف دیگر درآمدمان در حدی نیست که بتوانیم از پس این هزینه‌ها برآییم.

منبع: ایلناکمبود مدرسه در روستاهای بخشداری شهر آفتاب

عکس آرشیوی است

​​مهدی محمدی دهیار محله مرتضی‌گرد می‌گوید، نبود دبیرستان و وجود مدارس چندشیفته مشکل دانش‌آموزان ما است و در مدارس دوره ابتدایی بچه‌ها ۴ نفره روی نیمکت‌ها می‌نشینند و کلاس‌ها به‌شدت شلوغ است. مشکل کمبود مدرسه تنها مختص روستای مرتضی‌گرد نیست و تمام روستاهای بخشداری شهر آفتاب با این مشکل درگیر هستند. دختران روستای مرتضی‌گرد با مشکل رفت‌وآمد به مدرسه مواجه هستند. نگاه خانواده‌ها به ادامه تحصیل دختران و مشکلات مالی هم از دیگر دلایل ترک تحصیل این بچه‌ها به‌حساب می‌آید.

منبع: آفتاب یزدكسری بودجه، دو برابر حد انتظار

هیئت دولت دوازدهم ایران

​​بررسی‌ها از كارنامه دخل و خرج دولت در ۷ ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد كه كسری بودجه دولت ۱/ ۳۹ هزار میلیارد تومان بوده است؛ در حالی كه در بودجه مصوب این ۷ ماه، كسری بودجه حداكثر ۱/ ۱۹ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. به این ترتیب دولت ۲۰ هزار میلیارد تومان (حدود ۱۰۵ درصد) بیشتر از پیش بینی خود كسری بودجه دارد.

منبع: دنیای اقتصاد