۲۳ درصد کارخانه‌های کوچک و متوسط با رکود مواجه‌اند

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: هم اکنون، ۷۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط در کشور فعال هستند که از این تعداد،  ۲۳ درصد با رکود مواجه‌اند که بخشی از مشکلات آنها به فرآیند تولید و بازسازی و نوسازی باز می‌گردد و بخش دیگر هم به علت کمبود نقدینگی است.

وی همچنین گفت: ۱۵ درصد از واحدهای تولیدی کشور با ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ درصد کار می کنند.

منبع: ایلنا

Telegram Bannerکمبود و دو برابری قیمت کود کشاورزی در بازار


کمبود کود شیمیایی در کوهدشت و افزایش دو برابری قیمت آن در بازار سیاه موجی از نگرانی را در میان کشاورزان این شهرستان به‌وجود آورده‌ است.

یکی از کشاورزان کوهدشت می‌گوید که به هر هکتار از اراضی کشاورزی کوهدشت تنها یک کیسه کود تعلق می‌گیرد و این مقدار اصلاً جوابگوی زمین‌های کشاورزی نیست و کشاورزان مجبورند برای تهیه کود به بازار آزاد مراجعه کنند. قیمت هر کود در بازار دولتی ۵۶ هزار تومان است و او توانسته فقط پنج کیسه تهیه کند و حداقل باید ۶۰ کیسه کود دیگر را از بازار آزاد با نرخ ۱۰۰ هزار تومان برای هر کیسه خریداری کند.

 منبع: تسنیم

Telegram Bannerصدور کارت هدیه برای ۵ گروه ممنوع شد


بانک مرکزی در بخشنامه‌ای با اصلاح شرایط صدور بن کارت برای وزارتخانه ها و شرکت ها و موسسات دولتی، صدور کارت هدیه برای پنج گروه را ممنوع کرد.

براساس این دستورالعمل صدور بن کارت توسط موسسه اعتباری برای، اشخاصی که از ارائه اطلاعات با اسناد مورد نیاز خودداری می کنند، دارندگان سابقه چک برگشتی، اشخاصی که به حکم مراجع قضایی حق افتتاح حساب در موسسه اعتباری را ندارند، اشخاص حقیقی که به حکم مراجع قضایی، حساب آنها در موسسه اعتباری مسدود شده است و یا به هر دلیل دیگری حق برداشت از حساب را ندارند و اشخاص حقیقی ایرانی فاقد شماره ملی، اشخاص حقوقی ایرانی فاقد شناسه ملی و اشخاص خارجی (حقیقی و یا حقوقی) فاقد شماره فراگیر اشخاص خارجی، ممنوع است.

منبع: روزنامه کیهان

Telegram Bannerکارگران از دریافت بسته‌های حمایتی محروم بوده‌اند


درحالی‌که چیزی به پایان سال نمانده خبری از توزیع بسته‌های حمایتی مانند بسته‌های اقلام غذایی نیست. این در حالی است که به دلیل تورم بالا معیشت کم‌درآمد‌ها از جمله کارگران حداقلی‌بگیر بسیار سخت شده است.

عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران در این رابطه گفت: در گذشته نیز توزیع بسته‌های حمایتی محدود به چند کلانشهر بوده و ساکنان بسیاری از شهر‌ها و روستا‌ها بسته‌ای دریافت نکرده‌اند. این بسته‌ها در موارد زیادی به دست کارگران نرسیده، یعنی وعده داده‌اند و کارگر را به فلان مرکز و بهمان جا فرستاده‌اند، اما نهایتا او نتوانسته بسته را دریافت کند.

رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار نیز اعلام کرد که تورم زندگی کارگران ۶۰ درصد است. در این شرایط بیش از پیش لزوم اعطای بسته‌های حمایتی ضروری به نظر می‌رسد و در حال حاضر حمایت‌‌هایی که صورت می‌گیرد، بسیار محدود است.

 منبع: ایلنا

Telegram Banner