بخشی از مانور حمله به ماکت ناو هواپیمابر
بخشی از مانور حمله به ماکت ناو هواپیمابر

اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مانوری، یک ماکت کوچک از ناوهواپیمابر آمریکا را غرق کرد، خبر جدیدی نیست و پنج سال پیش به آن پرداخته شد. اما اکنون برخی رسانه‌های آمریکا، همزمان با تنش بین تهران و واشنگتن، آن مانور را زیر ذره بین قرار داده اند.

وبسایت نشنال اینترست پنجشنبه شب در گزارشی نوشت، ایران چهار سال پیش و در عملیاتی یک ماکت ناوهواپیمابر را مورد حمله قرار داده و از بین‌ بردند. این ماکت بر اساس ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز ساخته شده بود. 

این گزارش با بررسی آن عملیات می‌گوید تاکتیک‌های حمله دریایی و قایق‌های سریع سپاه پاسداران در این حمله به ماکت ناوهواپیمابر دریایی قابل بررسی است. 

نشنال اینترست می‌گوید آن زمان و در نزدیکی تنگه هرمز ایران این رزمایش را انجام داد و این در حالی بود که آنها مشغول مذاکره با واشنگتن در مورد توافق اتمی بودند و قصد داشتند پیام بدهند، اگر مذاکره به جایی نرسد، چنین عواقبی ممکن است روی دهد.  آن زمان بالاخره توافق شد اما اکنون دولت ترامپ از برجام خارج شده و می گوید فشار را تا توافق جامع و بهتر ادامه می دهد.

اِمبد
Thumbnail
Media Duration
00:02:22
سپاه ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را در مانور دریایی منهدم کرد
سپاه پاسداران ایران مانور جدیدی را با نام «پیامبر اعظم ۹» در تنگه هرمز و خلیج فارس آغاز کرده است. این ماکت ناوبر آمریکایی در ابعاد واقعی از مدتها پیش ساخته شده بود.

​​