عکسی از آقای رضائیان به همراه مادر و همسرش بعد از آزادی از زندان.
جیسون رضائیان در کنار اعضای خانواده‌اش بعد از آزادی از ایران

یک قاضی فدرال ایالات متحده آمریکا، دولت ایران را به پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار به جیسون رضائیان و خانواده‌اش بابت خسارت‌هایی که با ۱۸ ماه زندانی کردن  به او وارد کرده‌اند، محکوم کرد. 

جیسون رضائیان در دی‌ماه سال ۹۷  در جریان شکایت خود در دادگاهی در واشنگتن از دولت ایران درخواست غرامتی بالغ بر ۴۳ میلیون دلار بابت خسارت‌های مادی و یک میلیارد دلار برای غرامت تنبیهی کرد. 

دیوید باوکر، وکیل جیسون رضائیان در جلسه دادگاه گفته بود: «هرچند موکل من از زندان آزاد است، ولی آزارهای زندان و تاثیرات آن همراه او است.»

دیوید باوکر افزود: «جمهوری اسلامی در سال‌های طولانی از روش گروگان‌گیری برای پیشبرد مقاصد خود استفاده کرده و با پرداخت چنین مبالغی، متوجه می‌شود در صورت ادامه این روش غلط، چه مجازات‌های مالی در انتظارش خواهد بود.»

آفای رضائیان و همسرش در ایران بازداشت شده بودند.
وکیل جیسون رضائیان: آن‌چه بر سر موکل من و خانواده‌اش رفته در حد شکنجه است
در دادگاهی فدرال در واشنگتن، پرونده جیسون رضائیان و شکایت او از جمهوری اسلامی ایران بابت دوران بازداشت او روز سه‌شنبه ۱۸ دی ماه بررسی شد. وکیل جیسون رضائیان در نطق خود گفت آن چه بر سر موکل و خانواده او در جریان بازداشت در ایران آمده، «در حد شکنجه» است.

جیسون رضائیان خبرنگار واشینگتن پست در تهران، از سوی مقامات به اتهام جاسوسی دستگیر شد. او در دی ماه  ۹۴ همزمان با اجرای توافق هسته‌ای به همراه چند زندانی آمریکایی دیگر از زندان آزاد و از ایران خارج شد.

Telegram Banner