جیسون رضائیان خبرنگار روزنامه واشنگتن پست که در ایران زندانی است

وزیر امور خارجه ایران با جدی دانستن اتهامات مطرح شده علیه جیسون رضائیان خبرنگار ایرانی-آمریکایی روزنامه واشنگتن پست که در ایران زندانی است، گفت برخی سعی کرده‌اند از موقعیتی که او داشته سوء استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در نیویورک، محمد جواد ظریف که روز چهارشنبه در نشست پرسش و پاسخ دانشگاه نیوبورک شرکت کرده بود، درباره وضعیت آقای رضائیان گفت «اتهامات جدی علیه او مطرح شده و برخی از موقعیتی که او داشته، سوء استفاده کرده‌اند.»

آقای ظریف در پاسخ به دیوید ایگنیشس، مجری این نشست که خود از کارکنان روزنامه واشنگتن پست بود، گفت به عنوان وزیر خارجه ایران دوست ندارد که هیچ ایرانی در هیچ جای دنیا، بی‌گناه زندانی شود و منتظر بازگشت به آمریکا باشد.

وزیر امور خارجه ایران، سپس با جدی دانستن اتهامات جیسون رضائیان ابراز امیدواری کرد که با برگزاری دادگاه، او بتواند بی‌گناهی خود را ثابت کند.

جیسون رضائیان که از تابستان گذشته در بازداشت به سر می‌برد، به تازگی با چهار عنوان اتهام، از جمله جاسوسی و همکاری با دولت متخاصم، متهم شده است.

روزنامه واشنگتن پست و دولت ایالات متحده تاکنون بارها بازداشت آقای رضائیان را محکوم کرده و خواستار آزادی او شده‌اند، اما جمهوری اسلامی ایران که تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد، در مورد اظهار نظرهای مقامات آمریکایی واکنش نشان نداده است.