زهرا رهنورد و میرحسین موسوی
زهرا رهنورد و میرحسین موسوی

میرحسین موسوی، یکی از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات بحث برانگیز ۱۳۸۸، روز چهارشنبه خطاب به محمدرضا باهنر نایب رئیس سابق مجلس و از چهره های اصولگرا گفت، در هنگام سخنرانی تابلوی "دروغ ممنوع" را به خاطر داشته باشد.

به گزارش وبسایت کلمه که اخبار مربوط به آقای موسوی که در حصر خانگی قرار دارد را منتشر می‌کند، وی این سخنان را روز ۲۷ مرداد ماه در ملاقات با نزدیکان خود و در واکنش به سخنان آقای باهنر که گفته بود موسوی شرط کنار گذاشتن فعالیت های سیاسی را در صورت رفع حصر نپذیرفت، بیان کرده است.

محمدرضا باهنر دبیرکل "جبهه پیروان خط امام و رهبری" و نایب رئیس مجالس قبلی ایران هفته گذشته گفته بود که "شروطی"برای میرحسین موسوی گذاشته شد تا از او رفع حصر شود، اما آقای موسوی آنها را رد کرد.

به گفته آقای باهنر "میرحسین موسوی نپذیرفت که در مقابل رفع حصر، فعالیت سیاسی را لغو کند."

حال میرحسین موسوی، که در سال های اخیر به یکی از چهره های اصلی منتقد آیت اﻟله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی تبدیل شده است، تلویحا محمدرضا باهنر را به "دروغگویی" متهم کرده است.

به نوشته وبسایت کلمه، آقای موسوی در دیدار با نزدیکان خود ضمن تکذیب دریافت هر گونه پیغام از سوی آقای باهنر، به پوستر "دروغ ممنوع" که در اعتراضات سال ۸۸ توسط معترضان نمایش داده می‌شد، اشاره کرد و گفت، "خوب است آقای باهنر هر موقع قصد سخنرانی یا مصاحبه دارد به پیام آن پوستر برآمده از مردم فکر کند."

​​میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ که منجر به انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد شد، از زمستان سال ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

در پی روی کار آمدن دولت حسن روحانی در سال ۱۳۹۲، درخواست‌های متعددی مبنی بر رفع حصر از این افراد مطرح شد. برخی از مقامات قضایی و نمایندگان مجلس، تصمیم گیری در مورد رفع حصر را تنها در اختیار رهبر جمهوری اسلامی دانسته اند.