پیکر کیارستمی به ایران وارد شد.
پیکر کیارستمی به ایران وارد شد.

هواپیمای حامل پیکر عباس کیارستمی جمعه شب به وقت تهران در فرودگاه امام خمینی بر زمین نشست. در این مراسم برای تابوت آقای کیارستمی فرش قرمز پهن شد و هنرمندانی مانند اصغر فرهادی، شهاب حسینی و آتیلا پسیانی در فرودگاه حاضر شدند.

بنا بر اعلام ستادی که از سوی هنرمندان و خانواده عباس کیارستمی تشکیل شده، مراسم تشییع پیکر او ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح یکشنبه از مقابل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.

رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان سینما و سخنگوی این ستاد از مردم خواسته تا بدون دوربین در مراسم حاضر شوند. این درخواست با استقبال تعدادی از هنرمندان دیگر مواجه شده و درخواست کرده‌اند تا برای ادای احترام به عباس کیارستمی بیایند و نه سلفی گرفتن با هنرمندان حاضر.

​​فرزند آقای کیارستمی هم با انتشار متنی در شبکه‌های اجتماعی تقاضاهایی را از حاضران در مراسم تشییع پدرش داشته است.

​​

​​عباس کیارستمی، هنرمند سرشناس ایرانی که برای ادامه درمان بیماری خود به فرانسه سفر کرده بود، روز دوشنبه ۱۴ تیرماه در ۷۶ سالگی در پاریس درگذشت.

کیارستمی طبق وصیت خود در لواسان تهران دفن خواهد شد.

دعوت جعفر پناهی برای شرکت در مراسم تشییع کیارستمی

دعوت اهالی سینما؛ از مردم برای حضور در آیین بدرقه عباس کیارستمی آیین بدرقه عباس کیارستمی روز یکشنبه بيست تیر ماه از مقابل ساختمان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار می شود. رخشان بنی اعتماد سخنگوی ستاد بدرقه و ادای احترام به عباس کیارستمی با اعلام این خبر گفت: این مراسم ساعت هشت و سى ونيم صبح از مقابل ساختمان کانون آغاز خواهد شد. او درباره تغییر مکان این مراسم از موزه سینما به مقابل ساختمان کانون پرورش فکری توضیح داد:طبق تصمیم خانواده ایشان و اعضای ستاد برگزاری ، از آنجا که این هنرمند افتخارآفرین اولین فیلم هایش را در کانون پرورش فکری ساخته است قرار بر این شد که آیین بدرقه از مقابل ساختمان کانون در خیابان حجاب برگزار شود. او در ادامه از طرف هنرمندان خانه سینما از عموم مردم دعوت کرد تا برای حضور در آیین بدرقه این خالق آثار ماندگار سینما همراه هنرمندان باشند. به گفته‌ی بنی اعتماد؛ مدت زمان آیین بدرقه عباس کیارستمی از مقابل ساختمان کانون ، یک ساعت پیش بینی شده است و پس از آن بنا بر وصیت ایشان مراسم خاکسپاری در لواسان خواهد بود. بنی اعتماد در پایان درباره زمان انتقال عباس کیارستمی از پاریس به تهران گفت: پیکر ایشان جمعه هجده تیر ماه از پاریس به تهران منتقل خواهد شد.#كيارستمى #عباس_كيارستمى#abbaskiarostami #kiarostami#iran#ايران #ايرانى

A video posted by official jafar panahi (@jafar.panahi) on

​​