آرشیو
آرشیو

پسر مهدی کروبی، چهره سرشناس مخالف دولت، در ایران می گوید بسیجی هایی که خانه پدرش را محاصره کرده بودند رفته اند، اما گفته اند که بازخواهند گشت.

گروه های لباس شخصی بار دیگر در مقابل منزل مهدی کروبی، تجمع کردند که به گفته فرزند کروبی، درگیری آنها به تیراندازی و پرتاب کوکتل مولوتوف منجرشده است.

به گزارش وب سایت مهدی کروبی، چهره سرشناس مخالف دولت، مهاجمان بعد از شکستن در منزل وی قصد ورود داشتند که برای جلوگيری از اين امر محافظان کروبی اقدام به تيرندازی هوايی کردند.

وب سايت مهدی کروبی، سحام نيوز، در ساعات آغازين روز جمعه گزارش داد که اعضای بسيج، نيروهای وابسته به آيت الله علی خامنه ای، اطراف خانه کروبی چند روز مستقر بوده اند. به گزارش اين وب سايت، نيروهای بسيج درتلاش برای ورود به خانه آقای کروبی در اواخر روز پنجشنبه، يکی از محافظان وی را بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

حسین کروبی به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: مهاجمان که از حمایت نیروهای بسیجی برخوردار بودند بعد از آتش زدن در منزل کروبی قصد ورود داشتند و اقدام به تیراندازی کردند که این اقدام با واکنش محافظان کروبی مواجه شد و در این درگیری چند تن از مهاجمان، مجروح شدند.

وب سايت سحام نيوز همچنين گفت که مهاجمان که به نظر می رسيد تحت حمايت و حفاظت پليس بودند، چهارشنبه شب «وحشيانه» به خانه کروبی هجوم آورده پنجره ها را شکستند و دوربين های امنيتی  ساختمان را کندند.

تندروها ظاهرا سعی دارند از حضور کروبی در مراسم روز قدس جلوگیری کنند.

طرفداران کروبی سال پیش با استفاده از این فرصت اعتراضات ضد دولتی خود را ترتیب دادند، و با پلیس و نیروهای بسیج درگیر شدند.

کروبی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات سال گذشته بود. مخالفان دولت می گویند در رای گیری تقلب شده و در اعتراض به آن تظاهرات خیابانی عمده ای به راه انداختند. اعتراضات توسط نیروهای امنیتی به شدت سرکوب شد.