امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری
امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری

امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز، در اعتراض به عدم اعطای مرخصی از سوی مسئولان قضایی دست به اعتصاب غذا زد.

طناز کلاهچیان٬ وکیل دادگستری و همسر امیرسالار داودی، روز چهارشنبه ۲۳ بهمن با تایید این خبر در صفحه اینستاگرام خود، بیانیه این وکیل دادگستری را که در آن اعلام کرده است که از تاریخ ۲۰ بهمن در اعتراض به عدم اعطای مرخصی از سوی مسئولان قضایی پس از ۱۵ ماه بازداشت دست به اعتصاب غذا زده است را منتشر کرد.

آقای داودی در بیانیه خود اعلام کرده است که پس از ۱۵ ماه بازداشت، خود را مستحق بهره مندی از مرخصی می‌داند و به دلیل اینکه مسئولان قضایی با مرخصی وی موافقت نکرده‌اند، تا اطلاع ثانوی و تا زمان تحقق خواسته‌هایش دست به اعتصاب غذا خواهد زد و در این مدت فقط آب خواهد نوشید.

View this post on Instagram

"بیانیه وکیل امیرسالار داودی در خصوص عدم اعطای مرخصی و اعتصاب غذای ایشان" به نام خدا ملت عزیز ایران از روز ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶ عصر در اعتراض به اینکه ۱۵ ماه علی الاتصال در حبس بوده ام و از این مدت ۶ ماه و نیم معادل ۱۹۰ روز در انفرادی به سر بردم، خود را مستحق بهره مندی از مرخصی می دانم. مع الوصف به دلیل اینکه در مورد مرخصی اینجانب هیچگونه تصمیم‌گیری و خاصه موافقت با آن صورت نپذیرفته است ،تا اطلاع ثانوی و ان شاءالله تحقق خواسته این اعتصاب که صرفاً نوشیدن آب است (و لاغیر) ادامه خواهد یافت و از شما مردم می‌خواهم که برایم دعا کنید . مسئولیت هر اتفاقی در این ارتباط متوجه عوامل قضایی من جمله رییس قوه قضاییه،دادیار محترم ناظر زندان ،معاون دادستان تهران و دادستان تهران است .نامبردگان کسانی هستند که در اعطای این مرخصی کوتاهی کرده‌اند و حداقلی ترین خواسته یک زندانی سیاسی را برای عملی کردن وعده اش به دخترش مبنی بر چند روز آمدن به خانه دریغ نمودند. پاینده باد ملت ایران امیرسالار داودی ۹۸/۱۱/۲۳ زندان اوین بند ۷ سالن ۲ #امیرسالار_داودی #وکیل #اعتصاب_غذا #جای_وکیل_زندان_نیست @a.m.salar.d

A post shared by @ ttannazii on

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که اگر در خلال اعتصاب غذا برای سلامت او اتفاقی بیافتد، مسئولیت آن متوجه عوامل قضایی از جمله رئیس قوه قضائیه، دادیار ناظر زندان، معاون دادستان تهران و دادستان تهران است؛ افرادی که به گفته امیرسالار داودی در اعطای این مرخصی کوتاهی کرده‌ و نسبت به حداقل خواسته این زندانی سیاسی برای «عملی کردن وعده اش به دخترش مبنی بر چند روز آمدن به خانه» دریغ کرده‌اند.

پیش از این صدای آمریکا در گزارشی به نقل از مصطفی ترک همدانی، وکیل امیرسالار داودی، خبر از تائید حکم ۳۰ سال زندان این وکیل دادگستری را داده بود.

حکم ۳۰ سال زندان برای «امیرسالار داودی» وکیل مدافع فعالان زندانی قطعی شد
حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز قطعی شد.

بنا بر این گزارش، امیرسالار داودی، وکیل پرونده‌های حقوق بشری، در دو پرونده جداگانه به اتهام «توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام»، «همکاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا» و «تشکیل گروه برای براندازی» از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۳۰ سال زندان محکوم شده که مطابق قانون مجازات اسلامی، ۱۵ سال آن اجرایی خواهد شد.

فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل، نسبت به حکم ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز واکنش نشان داد و گفت: «این یک حکم سنگین شوکه کننده و بی‌عدالتی بی‌رحمانه است.»

امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز
مقام ارشد «عفو بین الملل» به حکم امیرسالار داودی وکیل زندانی اعتراض کرد
یک مقام ارشد سازمان عفو بین الملل نسبت به حکم ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز واکنش نشان داد.

امیرسالار داودی که طی سال‌های اخیر وکالت تعدادی از زندانیان سیاسی و عقیدتی از جمله سهیل عربی را بر عهده داشته، از ۲۹ آبان سال گذشته با مراجعه ضابطین دادگستری به دفترش بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

نهادهای بین المللی از جمله عفو بین الملل و سازمان گزارشگران بدون مرز، می گویند که جمهوری اسلامی ایران ناقض آزادی بیان و محدود کننده رسانه ها است.

Telegram Banner