از راست: اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله، و مریم محمدی، از اعضای ندای زنان ایران
از راست: اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله، و مریم محمدی، از اعضای ندای زنان ایران

مریم محمدی، ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، و اسرین درکاله، چهار فعال حقوق زنان که از سوی دادگاه انقلاب مجموعا به ۱۶ زندان محکوم شده بودند به واحد اجرای احکام احضار شدند.

اسرین درکاله روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند با انتشار متنی در اینستاگرام خود اعلام کرده است که این چهار فعال حقوق زنان که عضو انجمن «ندای زنان ایران» نیز هستند، با دریافت ابلاغیه‌ای در تاریخ ۲۴ اسفند به واحد اجرای احکام احضار شده‌اند.

این فعال حقوق زنان با انتشار این خبر در اینستاگرام خود می‌گوید این احضاریه در شرایطی به آنها ابلاغ شده است که «آزادی یا مرخصی همه زندانیان به ضرورت اجتماعی بدل شده است.»

View this post on Instagram

در این روزها که اپیدمی ویروس کرونا برای همه مردم به کابوس همه گیر بدل شده است و به همه توصیه می شود که در خانه بمانند و قرنطینه خانگی شوند. و باید منتظر دریافت خدمات بهداشتی درمانی عمومی باشیم و در شرایطی که آزادی یا مرخصی همه زندانیان به ضرورت اجتماعی بدل شده است ، در آخرین روزهای سال نودوهشت که برای همه مردم سالی پر از درد و خون و مصیبت بود در تاریخ بیست و چهار اسفند من و دوستانم پیرو پرونده "ندای زنان" ایران ابلاغیه ای دریافت کردیم که برای اجرای حکم خود را معرفی کنیم که یادمان باشد مصیبتها پایانی ندارد.! #اکرم_نصیریان #ناهید_شقاقی #مریم_محمدی #اسرین_درکاله

A post shared by @ asrindarkaleh on

این چهار فعال حقوق زنان پیشتر در تاریخ ۱۹ آذر ماه از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری هر کدام از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی»، «تلیغ علیه نظام» و «تظاهر به عمل حرام با مصداق بی‌حجابی» به ۴ سال و ۲ ماه زندان محکوم شده بودند که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مبنی بر تجمیع احکام تنها ۳ سال از این حکم قابل اجرا خواهد بود.

از راست: اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله، و مریم محمدی، از اعضای ندای زنان ایران
چهار فعال حقوق زنان در مجموع به ۱۶ سال زندان محکوم شدند
ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، مریم محمدی و اسرین درکاله، چهار فعال حقوق زنان از سوی دادگاه انقلاب مجوعا به بیش از ۱۶ سال زندان محکوم شده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که رژیم ایران در دو سال اخیر هزاران معترض، فعال مدنی، و نمایندگان کارگران و سایر اصناف را بازداشت کرده است.

ایالات متحده بارها و در موارد مختلف برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان و فعالان مدنی، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

Telegram Banner