سالمندان حاضر در آسایشگاه بهائیان کرج خواستار توقف آزار و تلاش برای بستن این محل شدند.
سالمندان حاضر در آسایشگاه بهائیان کرج خواستار توقف آزار و تلاش برای بستن این محل شدند.

در پی تلاش بهزیستی و اداره اماکن استان البرز برای بستن یک مرکز نگهداری سالمندان بهائی در کرج، این سالمندان با نشان دادن پلاکاردهایی خواستار توقف این اقدامات شدند.

وبسایت کمپین دفاع از زندانیان سیاسی نوشت که ماموران بهزیستی پس از اینکه در خارج کردن سالمندان از این آسایشگاه ناکام ماندند، هفته گذشته بار دیگر با حکم دادستانی برای بستن آسایشگاه تلاش کردند اما این بار نیز موفق به خارج کردن سالمندان بهائی نشدند.

​​از سوی دیگر، تصاویری از سالمندان حاضر در این آسایشگاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که درخواست این سالمندان برای توقف آزار بهائیان را نشان می دهد. در این تصاویر سالمندان کاغذی را در دست گرفته اند که روی آن نوشته است: «به آزار و اذیت سالمندان بهائی در ایران (کرج) پایان دهید. اینجا خانه ماست.»

پیشتر اعلام شده بود که اداره اماکن کرج، روز پنجشنبه ۶ تیر با مراجعه به یکی از مراکز نگهداری از سالمندان بهائی در گلشهر، سعی در خارج کردن سالمندان و پلمب محل را داشتند که به دلیل عدم خروج سالمندان و پرسنل، از پلمب این مرکز موقتا خودداری کردند.

View this post on Instagram

بشنوید واقعا تکان دهنده است فیلمی که یکی از شهروندان داخل ایران برایم فرستاده ‌و از تلاش ماموران اداره اماکن برای پلمپ خانه سالمندان #بهاییان در گلشهر کرج خبر داده. شهروندی که فیلم را ارسال کرده برایم نوشته : فکر میکنید در این ویدئوی کوتاه شما را به کجا خواهم برد؟!! مرکز جاسوسی ایران؟ مرکز اقدامات علیه امنیت ملی کشور؟ مرکز تبلیغات علیه نظام ؟ کجا؟ بهتر است خودتان ببینید این فیلم را؛ پیام ولی هموطن بهایی فردا قرار است مدیر این خانه #سالمندان هم به دادگاه برود چون احضار شده تا پاسخگو باشد. واقعیت این است که ماموران این افراد سالمند و ناتوان را به بیرون ساختمان هدایت کردند ولی ون سالمندان از ساختمان بیرون نرفتند آنها موفق نشدند خانه را #پلمپ کنند.، حالا من هم در کنار این هموطن بهایی ام یک سوال از شما مردم ایران می‌پرسم: اگر در آمریکا ماموران می‌رفتند به خانه سالمندانی که توسط یک مسلمان اداره میشود و محل نگهداری افراد ناتوان مسلمان است ‌و آنها را به بیرون ساختمان هدایت میکردند چه می‌شد؟ اگر مدیر خانه سالمندان را هم به جرم مسلمان بودن احضار میکردند چند ایرانی مقیم آمریکا در دادگاهش حاضر میشدند؟

A post shared by Masih Alinejad (@masih.alinejad) on

​​در پی این اقدام، گیتی چرخی زرین، مدیر این مجموعه برای روز یکشنبه ۹ تیر به دادستانی استان البرز احضار شده است.

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و دولت ایالات متحده بارها آزار و زندانی کردن پیروان اقلیت های مذهبی در ایران را محکوم کرده اند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۳۱ خرداد در جریان رونمایی از گزارش سالانه آزادی مذهبی سخنرانی کرد و گفت در ایران سرکوب بهائیان، مسیحیان و دیگران همچنان وجدان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

​​

Telegram Banner