این عکس خبرنگار تسنیم جالب است. چند روز بعد از مشخص شدن اینکه غلامعلی حداد عادل در مجلس بعد جایی ندارد، عکاس، او را قبل از خروج از جلسه علنی، در کنار نشانه "خروج" ثبت کرده است.
آقای حدادعادل پدر زن فرزند آیت الله خامنه ای است و در چهار دوره اخیر، نمای...
حداد عادل در مجلس شورای اسلامی، یک روز پس از اعلام نتایج قطعی انتخابات.

"باید خدا را شکر کنیم که هاشمی رای آورد" این جمله را حمید رسایی، نماینده تندروی اصولگرای مجلس نهم و یکی از مخالفان اصلی حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی گفته است؛ منتها به طنز و در آغاز متنی که می‌خواهد بگوید اصلاح‌‍طلبان طاقت شکست ندارند اما اصولگرایان شکست خود در انتخابات را به راحتی می‌پذیرند.

با پیروزی قاطع فهرست حامیان دولت در انتخابات مجلس در حوزه تهران، چهره‌های سرشناس اصولگرایان از راهیابی به مجلس بازماندند. در این بین نمایندگان موثر و شاخص مجلس فعلی نیز حضور دارند که جزو مهم‌ترین مخالفان دولت حسن روحانی بودند.

غلامعلی حداد عادل، سرلیست اصولگرایان شاید بزرگترین بازنده این انتخابات بود. او با تلاش بسیار، اصولگرایان را متقاعد به تهیه یک فهرست واحد کرد و بسیاری از اصولگرایان به دلیل حضور نداشتن در آن فهرست، آزرده خاطر شدند. اما در نهایت حداد عادل سی و یکم شد و نتوانست به مجلس راه پیدا کند. این نتیجه باعث شوخی‌های بسیار با او شد.

حداد عادل ابتدا به این شوخی‌ها در توییتر واکنش نشان داد و نوشت که " از ذوق و خوشحالی همشهریان طرفدار جریان رقیب خرسندم."

​​

​​اما پس از آن به خبرگزاری ایسنا گفت که " پرسش درباره فضای مجازی مانند پرسش درباره جنگل است".

از سوی دیگر احمد توکلی که سابقه ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس را در کارنامه دارد و از جمله منتقدان سیاست‌های اقتصادی دولت است، در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس در " مقام شهروندی مسئول و ناظر" به " مبارزه با فساد سیاسی" ادامه خواهد داد.
او رای نیاوردن خود را به رهایی از " بار سنگین وکالت" تعبیر کرده است.

مهدی کوچک‌زاده نیز که در روز رای‌گیری معترضان به خود را "اوباش" و "شارلاتان" خطاب کرده بود، پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات، جمله‌ای از آیت‌الله خمینی را در اینستاگرام خود منتشر کرد که به ادامه راه حتی در صورت یکه و تنها ماندن اشاره داشت.


​​مهرداد بذرپاش هم به عنوان یکی از مخالفان اصلی دولت روحانی پس از شکست در انتخابات، در فضای مجازی سکوت کرده اما روزنامه وطن امروز با صاحب‌امتیازی او، همچنان تندترین حمله‌ها را به حامیان دولت انجام می‌دهد.

​​
حمید رسایی، روحانی تندروی اصولگرا اما ردصلاحیت شد و فرصت رقابت را از دست داد. با این حال او از حامیان فهرست اصولگرایان در تهران بود و پس از مشخص شدن پیروزی قاطع حامیان دولت و منتسبان به هاشمی رفسنجانی در دو انتخابات مجلس و خبرگان، متن طعنه‌آمیزی در اینستاگرام منتشر کرد که خبرساز شد.

#هاشمی_رفسنجانی حمید رسایی: باید خدا را شکر کنیم که هاشمی رای آورد، چون با این نتیجه: هیچ سطل آشغالی در آتش نمی سوزد، هیچ بانکی در آتش نمی سوزد، هیچ اتوبوسی در آتش نمی سوزد، هیچ پایگاه بسیجی در آتش نمی سوزد، هیچ تحریم جدیدی وضع نمی شود، هیچ چادری از سر زنی کشیده نمی شود، هیچ مسجدی در آتش نمی سوزد، هیچ مغازه داری، کرکره مغازه اش را به خاطر ناامنی شهر پایین نمی کشد، هیچ عکسی از امام پاره نمی شود، هیچ کس علیه اصل ولایت فقیه، شعار مرگ نمی دهد، هیچ یک از بچه های بسیج و نیروی انتظامی شهید یا مجروح نمی شوند، هیچ رسانه ضد انقلابی، نظام امانت دار جمهوری اسلامی را به تقلب و خیانت متهم نمی کند، راستش را بخواهید همه ما به نوعی برای حفظ امنیت و آرامش جامعه و خودمان، به هاشمی رای داده ایم، آرایی متفاوت از جنس تحمل کردن، تا بغض گلوی رهبرمان را نفشارد و در نماز جمعه ای دیگر مانند نماز جمعه سال ۸۸، خطاب به امام زمانش نگوید: ای سيد و مولاي من! من جان ناقابلي دارم، جسم ناقصي دارم و اندک آبرويي دارم که اين را هم خود شما داديد که همه اين ها را فداي انقلاب و نثار شما مي کنم. سيد ما و مولاي ما، براي ما دعا کن که صاحب اين انقلاب شمايي.

A photo posted by حمید رسایی (@rasaee.ir) on

​​