برخی هنرمندان همچون رخشان بنى اعتماد و امین تارخ در استقبال از اصغر فرهادى و همکارانش حاضر شدند.
برخی هنرمندان همچون رخشان بنى اعتماد و امین تارخ در استقبال از اصغر فرهادى و همکارانش حاضر شدند.

عوامل فیلم "فروشنده" که در جشنواره کن موفق بود، در فرودگاه امام خمینی تهران با استقبال غیر منتظره مردم و هنرمندان مواجه شدند.

اصغر فرهادی، شهاب حسینی، ترانه علیدوستی و سایر عوامل فیلم فروشنده، پنجشنبه در دو پرواز جداگانه راهی تهران شدند و در فرودگاه بیش از ۴۰۰ نفر در استقبال آنها بودند.

از ساعتی قبل از فرود آنها، برخی هنرمندان همچون رخشان بنى اعتماد، رضا کیانیان،‌ امین تارخ و حبیب رضایی براى استقبال از اصغر فرهادى و همکارانش در فيلم "فروشنده" راهى فرودگاه امام خمينى شدند.

استقبال از عوامل فیلم فروشنده درحالی است که شهاب حسینی برای بازی در این فیلم جایزه نخل طلایی بهترین بازیگر مرد را کسب کرد. همچنین اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره را کسب کرد.

استقبال غیر منتظره باعث شد مسئولان فرودگاه امام خمینی سردرگم شوند و ناهماهنگی هایی ایجاد شود.

عوامل فیلم فروشنده برای دقایقی در مقابل عکاسان و خبرنگاران حاضر شدند. اصغر فرهادی خبر داد که روز دوشنبه در نشستی خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ می دهد.

فیلم: لحظه ورود فرهادی،‌ ترانه علیدوستی و شهاب حسینی

​​

به نوشته خبرآنلاین،‌ فرهادی درباره مسایلی که درباره حضور در جشنواره کن و بردن جایزه در چنین جشنواره هایی مطرح شده است نیز گفت: این جو برای من تمام می شود و به چنین شرایطی عادت کرده ام.

شهاب حسینی نیز در سخنان کوتاهی گفت:‌جای سینمای ایران در چنین رویدادی خالی بود و باید همچنین اتفاقی می افتاد. به هر حال تمام تلاشمان را کردیم که نماینده شایسته ای برای سینمای ایران باشیم و خدا را شکر که این اتفاق افتاد.

حسینی در پاسخ به اینکه آیا در جشنواره کن پیشنهاد بازی در اثری جدید را داشته است؟ گفت: هر چه خدا بخواهد همان می شود. تا به امروز پیشنهادی نشده است.

فیلم فروشنده که سال گذشته ساخته شد،‌ داستان زوج جوانی است که در حال اجرای نمایشنامه مرگ فروشنده آرتور میلر هستند و رابطه آنها پس از نقل مکان به خانه‌ای که پیشتر زنی به نام آهو در آن ساکن بوده است، به خشونت کشیده می‌شود.