محمدجواد ظریف

محمد جواد ظریف که در نقش وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی سعی در ارائه ویترینی زیبا از اقدامات رژیم ایران دارد، این بار به زبان چینی توییت کرد و اقدامات دولت چین در مقابله با ویروس کرونا را «موفقیت‌آمیز» توصیف کرد. این درحالی است که دولت چین به کوتاهی و عملکرد نامناسب خود در این زمینه اعتراف کرده است.

در حالی که سازمان بهداشت جهانی به دنبال شیوع جهانی ویروس خطرناک کرونا اعلام وضعیت فوق‌العاده کرده و بسیاری از کشورهای دنیا تدابیر گسترده‌ای برای مقابله با آن اتخاذ کرده‌اند، سهل انگاری مقامات جمهوری اسلامی حتی در مواردی مانند قطع پروازها میان ایران و چین باعث انتقادات فراوان شده است.

همزمان افشای کوتاهی دولت چین و تلاش برای مخفی نگه داشتن شیوع این ویروس مرگبار باعث انتقادات جهانی شده و سرانجام حزب حاکم کمونیست چین در بیانیه‌ای به ضعف و کوتاهی در مقابل ویروس کرونا اعتراف کرد اما وزیر خارجه جمهوری اسلامی در توییتی به زبان چینی روایتی کاملا متفاوت ارائه کرده و حتی دست به مقایسه دولت چین و دولت آمریکا زده است.

مایک پمپئو در واکنش به تحریم ظریف: او همدست مافیای خامنه‌ای است
مایک پمپئو در واکنش به تحریم ظریف: او همدست مافیای خامنه‌ای است

محمد جواد ظریف که از ۹ مرداد امسال از سوی ایالات متحده در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت، بارها از سوی مقامات آمریکا، ابزار پروپاگاندا و بلندگوی تبلیغاتی جمهوری اسلامی توصیف شده است که سعی در ارائه ویترینی زیبا از رژیم ایران دارد اما در واقع اختیاری از خود ندارد.

Telegram Banner