ناهید شقاقی، فعال مدنی
ناهید شقاقی، فعال مدنی

ناهید شقاقی، فعال مدنی که ۱۶ روز پیش توسط ماموران امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد، به دلیل سابقه بیماری وضعیت جسمی مطلوبی ندارد.

کاوه شقاقی، برادر ناهید شقاقی، پنجشنبه ۹ خرداد در اینستاگرام خود نوشت: «خواهرم ناهید شقاقی پس از گذشت دو هفته از بازداشت همچنان در بلاتکلیفی بسر می برد و مسئولان زندان پاسخگوی مراجعات مکرر خانواده نیستند و این در حالیست که ناهید دارای سابقه آسیب دیدگی در ناحیه ستون فقرات است و در تماس آخرش از زندان از درد شدید در محل مهره ها و دنبالچه بعلت نشستن طولانی در طی بازجویی ها شکایت داشت.»

پیشتر مادر ناهید شقاقی در یک فایل تصویری از وضعیت حال فرزندش ابراز نگرانی کرده بود.

​​ناهید شقاقی یکی از اعضای بازداشت شده «ندای زنان ایران» است در چند سال گذشته در سمینارهای گروه ندای زنان ایران درباره خشونت علیه زنان سخنرانی‌هایی انجام داده است.

اکرم نصیریان یکی دیگر از اعضای ندای زنان ایران که روز دوشنبه ۹ اردیبهشت، توسط ماموران امنیتی در خیابان بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود، پنجم خرداد با تودیع وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

اکرم نصیریان، فعال مدنی
اکرم نصیریان، فعال مدنی بازداشت شد
اکرم نصیریان، فعال مدنی و یکی از اعضای ندای زنان ایران و گروه همیاری کمک به سیل زدگان توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

​​بهمن سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل در گزارشی، سال ۲۰۱۸ را - که در آن ۱۱۲ فعال حقوق زنان در ایران بازداشت شدند - «سال شرم» جمهوری اسلامی نامید.

عفو بین الملل: سال ۲۰۱۸ برای ایران به عنوان «سال شرم» در تاریخ می‌ماند
سازمان عفو بین الملل در گزارشی سال گذشته میلادی را از نظر وضعیت حقوق بشر در ایران «سال شرم» خواند و گفت مسئولان ایرانی در سال ۲۰۱۸ کارزاری شرم آور را در سرکوب معترضان و بازداشت گسترده منتقدان اتخاذ کردند.

​​

Telegram Banner