قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران
قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران

رسانه های ایران از تجدید و ادامه محاکمه یک گروه از مهاجران افغان خبر می دهند که به تعرض جنسی به یک گردشگر زن فرانسوی در کوهستان های شمال تهران متهم هستند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسیدگی به پرونده در دادگاه روز یکشنبه (۱۹ اردیبهشت) "به زمان دیگری" موکول شد.

خبرگزاری مهر گزارش داده بود که شهریورماه ۱۳۹۴ یک گردشگر زن ۲۳ ساله فرانسوی در کوه های فرحزاد در حومه تهران مورد حمله و تجاوز چند تبعه افغان قرار گرفت.

غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران، سال گذشته به خبرگزاری مهر گفته بود پس از آنکه گردشگر فرانسوی از دست این افراد فرار کرد؛ متهمان دستگیر شدند. پیشتر گزارش شده بود سه نفر از متهمان در تربت جام و یکی در تهران دستگیر شدند. خبرگزاری مهر گزارش داده بود که یکی از متهمان که در تهران دستگیر شد، گفته بود که به گردشگر زن کمک کرده بود.

اما خبرگزاری "صدا و سیما" روز یکشنبه بدون ارائه توضیحات مشخص گزارش داد دو متهم پرونده، سال گذشته از ایران متواری شدند. با این حال یک متهم دیگر (متهم پنجم) به این پرونده افزوده شده که گزارش شده است، سعی در خارج کردن متهمان از مرز ایران داشته است.

خبرگزاری صدا و سیما گفته وکیل شاکی پرونده، سه متهم افغان و وکلای آنها در دادگاه روز یکشنبه حضور داشتند.

به گزارش این خبرگزاری، قاضی محسن افتخاری سرپرست دادگاه های کیفری یک استان تهران روز شنبه گفته بود: "پرونده در دادگاه (روز یکشنبه) رسیدگی می شود و اگر نقصی نداشته باشد قطعا ختم رسیدگی اعلام می شود اما در صورت وجود ابهام جلسات ادامه خواهد داشت." به گفته او پرونده های تجاوز جنسی به صورت غیرعلنی برگزار می شود.

خبرگزاری صدا و سیما می گوید پرونده متهمان فراری مفتوح می ماند تا رسیدگی شود. متهمان به تجاوز جنسی در ایران ممکن است به اعدام محکوم شوند.